Restaurant Dekorasyonu Yaparken…

Her yıl iş sektörleri çoğalmakta ve işletmelerin kalitesi gelişmektedir. Bu sektörlerin yiyecek içecek yerlerinin başında gelen restoranların dekorasyonları insanların en güzel anılarına eşlik eden yerler olmaktadır. Restaurant dekorasyonu müşteri için gerçekten önemlidir. Restorant dekorasyonunda öncelikle mekânın nasıl bir işlevde kullanılacağını bilmek gerekmektedir.

Restaurant dekorasyonu yapılmadan önce restoranda hangi tür yemeklerin çıkarılacağı bilinmesi gerekmektedir. Et lokantası, balık lokantası gibi tercihlerde su oldukça önemli yer tutmaktadır. Özellikle balık seçimlerinde muhakkak su koyarak dekorasyon yapmak oldukça kaliteli bir işleve sahip olacağını göstermesine yardımcı olacaktır. Balık restorantlarında akvaryum ile canlı balık sergisi yapılması da oldukça önemlidir. Et yemekleri sergilenmesinde ise çimen oldukça revaçta gözükmektedir. Çimenin içerisinde tasarımı taş yapımı bir restoranda farklı bir hava katacaktır. Alkolde var ise genelde de rakı ve şarap eşliğinde olacağı için daha çok beyaz ve kırmızı renkleri tercih edilmelidir. Bira kullanımı olacak ise mavi renkte tercihlerin arasında yer almalıdır.

Restoran Dekorasyonu yapmadan önce restorandın işlevine karar vermek gerekmektedir. Kararın ardından muhakkak tecrübeli kişilerden bilgi almak yardımcı olmalarını istemek veya para ile bu işten anlayan ustalar tutmak gerekmektedir. Sergilemek istediğiniz yemek ve içecekten önce restorantın tasarımı oldukça önemlidir. Tasarımda garsonların siyah elbise üzerine beyaz önlük takması da beyazı ön planda tutacağı için temizliği esas alacağı bilinmektedir.

Bir Cevap Yazın

  1. Restaurant Dekorasyonu Yaparken… için yorumda bulun

    Restaurant Dekorasyonu Yaparken… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Restaurant Dekorasyonu Yaparken… için ilk yorumu yapabilirsin.