Salon Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılır?

Yakın zamanda salonunuzun dekorasyonunu değiştireceksiniz ve bunun için farklı renkler mi arıyorsunuz? Renk değiştime aşamasında seçim yaparken salonunuzun büyüklüğünü ve ne kadar aldığını mutlaka hesaba katmanız gerekir.

Evimizin her odasının dekorasyonu ayrı önemlidir. Fakat gerek misafir ağırladığımız oda olması gerekse vakit geçirdiğimiz bir alan olması sebebiyle daha çok önemlidir.

Salonda Açık Renk Kullanımı

Salonunuzu dekore ederken açık renk kullanmak salonunuzu olduğundan geniş ve büyük gösterecektir. Fakat salonunuzda çok fazla açık renk kullandıysanız birkaç parça da koyu renk kullanmanız faydalı olur. Salonunuza bu koyu renk parçalar sıcaklık katacaktır. Salonlarda en sık karşımıza çıkan renkler pembe, bej, krem ve pudra gibi pastel tonlara sahip olan renklerdir. Bu renklerin sık kullanılmasının en büyük nedeni; salona ferah bir görünüm katarken sıcak bir ortam oluşmasına da yardım etmeleridir.

Bazıları salonda sadece tek ve sade renkler kullanılmalı görüşüne sahiptir. Fakat böyle bir şey yoktur. İnsanlar dekorasyon zevklerini salonlarına istediğini gibi yansıtabilir.

Salonda Beyaz Koltuk Takımı

Salon dekorasyonunda beyaz rengi her zaman moda olmayı başarmış bir renktir. Beyz koltuk takımları veya mobilyalar birçok kişinin evinde  bulunuyor. Asil bir görüntüye sahip olan beyaz rengi mobilya da veya duvarda kullanılması farketmeksizin mekanın daha büyük durmasını sağlıyor. Yalnız salonunuzu beyaz dekore ederken tek beyaz rengini kullanmamanız gerekir. Bu kullanışlı olmayacağı gibi görsel olarak da güzel durmayacaktır.

Beyaz ile kullanılabilecek en güzel renkler arasında turkuaz, bebek mavisi ve pastel tonları yer almaktadır. Eğer koltuk takımınız beyaz ise, yastıklarınızı, tül perde fonlarını, aksesuarları bu renklerde seçebilirsiniz.

Salonu Geniş Olanlar

Salonu geniş olanlar dekorasyon yaparken biraz daha şanslı diyebiliriz. Eğer salonunuz genişse duman grisi tonlarını dekorasyonunuz da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda geniş salonlarda füme ve pastel tonları da çok güzel duruyor.

Salonunuzu döşerken seçeneğinizi sadelikten yana kullandıysanız bir zaman sonra salonunuzun sadeliği canınızı sıkabilir. Bu yüzden salon dekorasyonunuza renkli minderler, puflar, tablolar ve vazolar gibi aksesuarlara da yer vermeye çalışın. Aslında salonunuzun dekorasyonunu yaparken seçeceğiniz renkler biraz size kalmıştır. Eğer koyu renk yapacaksanız ek aydınlatmalarla dekorasyonunuzu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Salon dekorasyonunuz da sade mobilya ve koltuk takımları seçerek, yastıklarla ve aksesuarlarla canlılık katmanız daha iyi olacaktır. Bu şekilde mobilyalarınızı daha farklı dekorasyonlarda da kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Salon Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılır? için yorumda bulun

    Salon Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Salon Dekorasyonunda Hangi Renkler Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.