Ucuz Dekorasyon Fikirleri

Yeniliklere ve farklılıklara son derece açık olan dekorasyon dünyasına dair trendler; sürekli olarak güncellense de her daim moda kalmayı başaran fikirler de yok değil! Üstelik ev, ofis, villa vb. tüm yaşam alanlarımızı güzelleştiren bu dekorasyon fikirleri oldukça makul fiyatlara hayata geçirilebiliyor.

Yani gösterişli, modern ve stil sahibi bir evde yaşamanız için illaki dekorasyona ve aksesuarlara tonlarca para harcamanız gerekmiyor.

Aslında ufak tefek bir takım detaylara ev dekorasyonunuzda yer verdiğiniz takdirde minimum fiyatlara şahane bir evde yaşama şansını elde edebilmeniz son derece mümkün!

Bu yazımızda kısaca size ilham verecek ve denemekten büyük bir keyif alacağınızı düşündüğümüz ucuz dekorasyon fikirlerine yer vermek istiyoruz.

İşte; ev ve ofis dekorasyonunuzu taçlandıracak, yaşam alanlarınıza renk ve hareket katacak ucuz dekorasyon fikirlerimiz:

  • Duvarlarınızı duvar tabloları ile süsleyin!

Duvar tablosu; dekorasyonda çoğu kişi tarafından ihmal edilen ancak duvarlara en çok yakışan ve odanın havasını bir anda değiştiren en önemli aksesuarlar arasında bulunuyor.

Gerçek anlamda dekorasyon kavramını bilenlerin en sevdiği aksesuarlardan biri olan duvar tabloları; odaya anlam ve ışıltı katarken, bu tablolara oldukça düşük rakamlara pek çok dekorasyon satış mağazasında rastlayabiliyoruz.

Yatak odalarınızdan tutun da oturma odalarınızda hatta mutfaklarınızda bile kullanabileceğiniz duvar tabloları ile önce duvarlarınızı ardından da tüm evinizi süsleyebilirsiniz.

  • Rengarenk yastık ve minderler ile oturma gruplarınızı ön plana çıkarın!

Kedi, köpek, kuş vb. hayvan motifli ya da doğa temalı bir yastık ile oturma grubunuzu renklendirerek ya da yerde kullanabileceğiniz minderler ile balkonlarınızı donatarak, harika bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Ufak bir ayrıntıymış gibi görünen bu detaylar; aslında ev dekorasyonunu zenginleştirmenin en kolay yöntemleri arasında bulunuyor.

Oturma gruplarınız ile uyumlu, onların güzelliğini ön plana çıkaran yastık ve minderlerle evinizde cıvıl cıvıl ve enerjik bir kombinasyon yaratabilirsiniz.

  • Eski mobilyalarınızı değerlendirin!

Hayatınızın en büyük anlamı olan minik bebeğinizi büyütürken kullandığınız bir beşik ya da bir zamanlar çeyizinizi saklamak için yatak odalarınıza yerleştirdiğiniz sandık…

Yıllar öncesinde kullandığınız ahşap mobilyalarınızı tekrar değerlendirerek de ufak bir maliyetle yepyeni dekoratif ürünler elde edebilirsiniz. Üstelik yapmanız gereken tek şey; yıllar boyunca sakladığınız hatıralar olan beşik ya da sandık vb. mobilyalarınızı boyatmak ve cilalatmak!

Ortaya çıkan sonuçtan son derece memnun kalacağınızdan hiçbir şekilde şüphe duymanıza bile gerek yok. Hatta büyük değişime sizler bile inanamayacaksınız!

 

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Ucuz Dekorasyon Fikirleri için yorumda bulun

    Ucuz Dekorasyon Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ucuz Dekorasyon Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.