Oturma Odası Renk Kombinasyonları

Evimizde en çok kullandığımız alan olan oturma odası; sevdiklerimizle en çok zaman geçirdiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız, bazen ev partilerine ev sahipliği yapan kısacası evimizin en çok sevdiğimiz odası olma özelliği taşıyor.

Bu yüzden de söz konusu oturma odası dekorasyonu ve renk seçimleri olduğunda daha bir titiz ve dikkatli oluyor; odamıza en çok yakışacak renk tercihlerinde bulunmak istiyoruz.

Bu yazımızda oturma odasını dekore etmeyi düşünenler için en iyi renk kombinasyonlarına yer vermek istiyoruz.

İşte; oturma odası en iyi renk kombinasyonları listemiz:

  • Gri ve yeşil

Hemen hemen tüm renklerle uyum sergileyen gri tonları, daha çok sadelikten hoşlanan bayanların tercihi olmayı sürdürürken; bu renk, oturma odalarında kullanıldığında sakin ve huzurlu bir atmosfer yaratılmasını sağlıyor.

Griye en iyi şekilde eşlik eden renkler listesinde ise yeşil ilk sırada bulunuyor. Umudu, yaşam enerjisini, barışı ve enerjiyi temsil eden yeşil tonlarına ağır verdiğiniz oturma odası dekorasyonunuzda duvar rengi olarak griyi tercih edebilir; fıstık yeşili oturma grupları ile odanıza ferahlık katabilirsiniz.

  • Mor ve beyaz

 

Gösterişin yani ihtişamın simgesi haline gelen mor renk; oturma odasına romantizm ve tutku taşımak isteyenler için oldukça elverişli bir renk!

Sadece yatak odalarınızın değil gününüzün büyük bir bölümünü içinde geçirdiğiniz oturma odanızın da size aşkı ve tutkuyu hatırlatmasını diliyorsanız; mor renk koltuk takımları ile dekore ettiğiniz odanızı beyaz renk duvarlar ile kombine edebilirsiniz.

Mor rengi en güzel şekilde taşıyan sarı renk aksesuar seçimleri ile birlikte sıradanlığın epey bir ötesinde mükemmel bir oturma odası dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

  • Yeşil ve kırmızı

Söz konusu kıyafet kombinasyonlarımız olduğunda birlikte kullanmaktan mümkün olduğunca kaçındığımız yeşil ve kırmızı ikilisi ev ve ofis dekorasyonlarında en çok tercih edilen renkler arasında bulunuyor.

Kontrast yaratmak için mükemmel birer tercih olan bu zıt iki renk; daha çok tutkuyu ve yaşam enerjisini aynı ortamda teneffüs etmek isteyenlere öneriliyor.

Kırmızı koltuk takımları ile döşediğiniz oturma odanızın perde seçimlerinde yeşil renge bir şans vererek, zıt renklerin uyumundan yararlanabilmeniz mümkün!

  • Mavi ve yeşil

 

 

Birbiriyle tamamen alakasız gibi görünen bu iki temel renk; dekorasyon dünyasında tercih edildiğinde ortaya cıvıl cıvıl, iç açıcı ve eğlenceli bir kombinasyon çıkıveriyor.

Şirin mi şirin, baharı ve tabiatı müjdeleyen, dinamik, country tarzında bir oturma odası dekorasyonu adına mavi ve yeşili birlikte kullanmayı mutlaka denemenizi öneriyoruz.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Oturma Odası Renk Kombinasyonları için yorumda bulun

    Oturma Odası Renk Kombinasyonları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Oturma Odası Renk Kombinasyonları için ilk yorumu yapabilirsin.