Yenileme Tarzı Dekorasyon Fikirleri

En beğendiğimiz, zevkimize en çok uyan mobilyalar ile döşediğimiz evlerimizi ya da ofislerimizi hangimiz ilerleyen süreçte değiştirme ihtiyacı hissetmiyoruz ki?

Özellikle sürekli güncellenen dekorasyon dünyasına ayak uydurma isteğimizle baş gösteren yenileme isteğimiz; bazen tüm mobilya ve aksesuarlarımızı baştan aşağı değiştirmeye kadar varabiliyor. Bu durum ise maddi açıdan epey bir zarar görmemiz anlamına geliyor.

Bu yazımızda ufak maliyetlerle yani çokça para harcamak zorunda kalmadan ev ya da ofislerinizi nasıl yenileyebileceğinizden kısaca bahsetmek istiyoruz.

Bu fikirlerimizi dikkate alarak; evlerinizde ya da ofislerinizde minik değişikliklerle harikalar yaratabilir; evinizin ya da ofisinizin havasını biranda değiştirebilirsiniz.

İşte, yenileme tarzı dekorasyon fikirlerimiz:

  • Duvar kağıtları ile duvarlarınızı süsleyin

Zaman zaman değişik renklere boyattığınız ancak artık denediğiniz renklerden bile sıkıldığınız duvarlarınızda değişikliğe gitmek istiyorsanız; rengarenk ya da desenli duvar kağıtları kullanarak, duvarlarınızı süsleyebilir, maliyeti oldukça düşük olan bu işlem sonrasında evinizde sıra dışı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Yatak odalarınızdan tutun da salonlarınıza hatta mutfaklarınıza varana kadar kullanabileceğiniz duvar kağıtları ile kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

  • Motifli yastıklar ile koltuk takımlarınıza hareket katın

Online dekorasyon mağazalarının yanı sıra şehrinizdeki mağazalarda da kolaylıkla bulabileceğiniz motifli, çiçek desenli ya da baskılı yastıklar sayesinde koltuklarınızı değiştirme ihtiyacı hissetmeden koltuk takımlarınıza hareket katabilmeniz mümkün.

  • Duvarlarınızda bol bol tablo ve çerçeve kullanın

Dekorasyonda aksesuarların önemi yadsınamaz bir gerçek olsa gerek. Odanızı bir anda bambaşka bir havaya bürüyecek olan tablo ve çerçeveler ile duvarlarınızı donatarak; daha özgür ve cool bir görünüm elde edebilirsiniz.

Doğa manzaralı, hayvan temalı ya da ledli tablolar ve çerçeveler ile duvarlarınızda bir hobi köşesi bile yaratabilirsiniz. Örneğin; çalışma odanızın duvarlarını sizi motive edecek sözlerin yer aldığı tablolar ile boylu boyunca kaplayabilirsiniz.

  • Duvarlarınızda raf kullanmayı unutmayın

 

Rafsız bir duvar dekorasyonun tuzsuz bir yemeğe benzediğini söylesek, sanırız abartmış sayılmayız!

Bol bol raflar ile dekore edilmiş, rafların üzerine aksesuar ve süslerin yerleştirilmiş olduğu duvarlar; ev dekorasyonun en göze çarpan ve en ilgi çekici parçaları arasında bulunuyor.

Duvarlarınızda raf kullanma alışkanlığınız bulunmuyorsa; son derece ekonomik olan bu yenileme fikri sayesinde odalarınızda şıklığı yakalayabilirsiniz.

  • Puflar ve minderler ile salonlarınızda sıcak bir ambiyans oluşturun

Daha çok country tarzı dekorasyonda ilgi gören puf ve minder kullanımı; daha sıcak ve daha samimi bir salon yaratabilmenin vazgeçilmez öğelerinden olsa gerek!

Geniş ve ferah bir salonunuz bulunuyorsa minderler ve puflar ile odalarınızın daha sevimli görünmesini sağlayabilir; sıcak bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Yenileme Tarzı Dekorasyon Fikirleri için yorumda bulun

    Yenileme Tarzı Dekorasyon Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yenileme Tarzı Dekorasyon Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.