2 Tane Basit Kendin Yap Projesi

Eviniz için yeni aksesuarlar istiyorsanız isterseniz bunları sizde oluşturabilirsiniz. Üstelik oluşturacağınız aksesuarlar eğlenceli ve yapımı kolay olan aksesuarlardır. projeleri sayesinde stresinizi atabilir ve kendinizi dinlendirebilirsiniz. Özellikle hafta sonları yapacağınız bir işiniz yoksa kendin yap projeleri sizlere zamanın geçmesi konusunda yardımcı olacaktır. Yazımızda sizlere bu konuda 2 proje sunacağız. Bu projeler içerisinden istediğinizi seçebilir veya hepsini yapabilirsiniz.

Proje 1: Kek Standı

Size vereceğimiz iki projeden ilk proje kek standıdır. Güzel keklerinizi misafirlerinize sunmak istiyorsanız bunun için çok şık bir kek standı yapabilirsiniz. Kekleriniz için benzersiz bir stant yapmak aslında çok basittir. Kek standı yapmak için ihtiyacınız olan; farklı boyutlara sahip olan 3 tane tabak, sütun olarak kullanabileceğiniz iki adet öğe, porselen yapıştırıcı ve sprey boyadır. Bu malzemeleri kullanarak hem evde kullanmadığınız tabakları değerlendirecek hem de şık bir kek standı yapacaksınız.

İlk olarak standın sütunları oluşturacak olan iki adet öğeyi bularak işe başlayalım. Bu konuda eski vazolar, şamdanlar veya içki bardaklarından yardım alabilirsiniz. Sütunlarınızı dilediğiniz renge sahip olan bir sprey boyayla boyayın ve 12 saat bekleyin. Tabaklarınızın ortasını bularak sütunları tam ortasında porselen yapıştırıcı ile yapıştırın.

Proje 2: Peçete Halkaları

Peçete halkaları şık bir masanın tamamlayıcısı konumundadır. İsterseniz peçete halkalarınızı kendi zevkinize göre yapabilirsiniz. Masanızla uyumlu olan peçete halkalarını çok düşük maliyetlere siz yapabilirsiniz. Peçete halkaları yapmak için gerekli olan malzemeler; kumaş, makas, kurdele, kendinden yapışkanlı bant, yapıştırıcı, cetvel ve folyo rulosudur. Bu şekilde elinizde kalan parçalarını da değerlendirmiş olursunuz.

İlk olarak işe karton ruloyu kesmekle başlamalısınız. Peçete halkalarınızın kalınlığının ne olacağına kendiniz karar verebilirsiniz. Ruloyu cetvelle ölçün ve maket bıçağıyla aynı ölçülerde kesin. Kestiğiniz rulolarla aynı ölçüde olan kendinden yapışkanlı bantları da kesin ve rulonun üzerine yapıştırın. Kestiğiniz ruloların iki katı genişliğinde şeritleri kesin. Yapışkanlı rulonuzu tam orta noktasından başlayarak kumaş ile kaplayın. Rulonuzun iç kısmına kumaş veya farklı bir yapıştırıcıyı sürün. Rulonuzun dışında kalan parçaları dikkatli bir şekilde rulonuzun içine doğru atarak yapıştırın. Rulonuzun iç kısmında oluşan bileştirme yerlerini gizlemek istiyorsanız kalın bir kurdele ile bu yerleri kaplayın. Bir kalem kullanarak iyice yapışmasına yardımcı olun.

Bir Cevap Yazın

  1. 2 Tane Basit Kendin Yap Projesi için yorumda bulun

    2 Tane Basit Kendin Yap Projesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2 Tane Basit Kendin Yap Projesi için ilk yorumu yapabilirsin.