Modern Genç Kız Odası Dekorasyonu

Genç kız odaları özellikle kızların ergenlik dönemlerinde çok önemli hale gelmektedir. Her genç kız kendi odasının dekorasyonunun daha olmasını ister. Evin kesinlikle en eğlenceli noktalarından birisi de genç kızların odalarıdır. Bu yüzden istediklerini hak ettiklerini de söyleyebiliriz. Yazımızda sizlere vereceğimiz genç kız odaları kızınızın odasını dekore ederken sizlere ilham olacaktır.

Kızının Sevdiği Renklere Önem Verin

Modern genç kız odası dekorasyonu yapacağınız zaman ilk başta; kızınızın sevdiği renkleri kullanmayı tercih edin. Burada önemli olan kızınızın ne istediğidir. Kızınız duvarları pembe istiyorsa pembe yapabilirsiniz. Mavi istiyorsa da mavi tercih edebilirsiniz. Eğer kızınız kullanılacak olan renk tercihlerini size bıraktıysa daha çok açık renkleri tercih edebilirsiniz. Bazı genç kızlar ergenlik dönemlerinde karamsar yapıya büründükleri için tekstil ürünlerini açık renk tercih ederek onları rahatlatabilirsiniz.

Dekorasyona başlamadan önce dekorasyonunuzla ilgili bir tema belirlemeniz ve renklerinizi tercih etmeniz işinizi daha fazla kolaylaştıracaktır. Dekorasyon sırasında kızınızın odasında vakit geçirdiği zamanlarda yani dinlenme ve uyuma gibi durumlarını da değerlendirmelisiniz. Eğer kızınızın özel olarak ilgilendiği bir hobisi varsa odasını dekore edeceğiniz zaman ona uygun bir dekorasyon şekli belirleyerek dekorasyonunu yapabilirsiniz.

Genç kız odası denildiği zaman genellikle ilk akla gelen renkler mor, pembe ve kırmızıdır. Fakat siz bu renklerde ziyade daha farklı tonlar kullanmak istiyorsanız yeşil, turuncu, gri ve bakır renklerini de tercih edebilirsiniz. Kızınızın odasını dekore edeceğiniz sırada olabildiğince modern olmasını istiyorsanız çok fazla renk kullanmaktan kaçınmalısınız. Odanın dekorasyonu sırasında iki rengi bir arada veya kullandığınız rengin tonlarını tercih edebilirsiniz.

Mobilya Seçimi Çok Önemli

Modern bir genç kız odası dekorasyonu yapılacağı sırada mobilya seçiminiz çok önemlidir. Bu evrede klasik mobilyalar kullanmak yerine günümüze uygun olan daha modern mobilyalara yer vermeniz gerekiyor. Sade ve yalı yani çok fazla kıvrımı olmayan modellerin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Tekstil ürünü seçimi yapacağınız zamanlarda da klasik seçimler yapmaktan uzak durmalısınız. Perde, örtüsü ve seçimi konusunda olabildiğince sade ve modern seçimlere yer verin.

Aydınlatma aksesuarlarına baktığımız zaman karşımıza pek çok seçenek çıkıyor. Kızınızın odasında sade bir abajura yer verebileceğiniz gibi sarkıt sanatsal bir abajura da yer verebilirsiniz. İsterseniz birkaç tane aydınlatma unsuruyla çalışma, uyku ve dinlenme alanlarına uygun ışıklandırma sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Modern Genç Kız Odası Dekorasyonu için yorumda bulun

    Modern Genç Kız Odası Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Modern Genç Kız Odası Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.