2019 Dekorasyon Trendleri

Acısıyla, tatlısıyla koskocaman bir yılı geride bırakmamızın üzerinden henüz birkaç gün geçmiş olmasına rağmen 2019 yılının dekorasyon trendleri pek çok kadın ve dekorasyon düşkünü bey tarafından araştırılmaya başlandı.

Daha 2018 yılının ortalarında ünlü dekorasyon tasarımcıları tarafından belirlenen dekorasyon trendleri, şimdiden pek çok markanın koleksiyonlarında yerini aldı.

Evlerinizde ya da ofis ortamınızın dekorasyonunda değişikliğe gitmeyi düşünüyor ve 2019 dekorasyon trendlerini merak ediyorsanız; 2019 yılında moda olacak dekorasyon önerilerimizi muhakkak okumanızı öneriyoruz.

İşte, 2019 yılının dekorasyon trendleri:

  • Ahşap mobilya rüzgarı hız kesmeden devam ediyor

Özellikle Country, Vintage ve İskandinav tarzı dekorasyon stilleri ile özdeşleşen ahşap mobilya ve dekorasyonlar; doğal yaşama ve doğaya her geçen gün daha da özlem duyduğumuz günümüz modern dünyasında kendimizi daha özgür ve rahat hissedebilmemize olanak tanıyorlar.

Özgürlüğün yılı olacak gibi görünen 2019 yılında pek çok dekorasyon markasının koleksiyonlarında ahşap mobilyalar ve aksesuarlar sıklıkla kullanılıyor.

Doğal ahşap masalarının kullanıldığı yemek masaları, sehpalar, ahşap kitaplıklar, vitrinler, mutfak masaları 2019 yılına damgasını vurmaya geliyor.

Tamamen hijyenik olan, hiçbir şekilde kimyasal ürün içermeyen ahşap mobilya ve aksesuarlar, bir yandan da sağlığımızın her şeyden daha önemli olduğunu bizlere hatırlatmayı amaç ediniyor.

Özellikle bej ve beyaz renkli ahşap mutfak dolapları, mutfak masaları ve sandalyeler, doğallıklarının yanı sıra şıklıkları ile de ön plana çıkıyorlar.

  • Adaçayı yeşili ve yeşilin tüm tonları evlerimizi sarıp sarmalıyor

Tasarımcılar ve modacılar tarafından rahatlığın ve doğallığın yılı olarak vurgulanan 2019 yılında doğayı ifade eden ve kendinizi daha enerjik ve huzurlu hissetmenize yardımcı olan adaçayı yeşili ve diğer yeşil tonları, mobilyalarda, objelerde, perdelerde, halılarda kısacası hemen hemen her yerde karşımıza çıkıyor.

Ahşap mobilyalarla baştan aşağı yeniden dekore etmeyi düşündüğünüz salonunuzda adaçayı yeşili tonunda bir halı ya da perde tercihinde bulunarak, doğanın bir parçası olduğunuzu bir kez daha hatırlayabilir, kendinizi bunalmış, mutsuz ve sıkılmış hissettiğiniz anlarda yeşilin enerji ve huzur veren şifalı özelliğinden yararlanabilirsiniz.

  • Etnik desenler ortalığı kasıp kavurmaya geliyor

Otantik ve bohem dekorasyon stilinin hatta bohem kıyafetlerin simgesi haline gelen etnik desenler; 2019 yılında yastıklarda, halılarda, yatak örtülerinde, kırlentlerde hatta duvar tablolarında bile yeniden yorumlanarak, hayat buluyor.

Özellikle ağırlıklı olarak mavi, yeşil, bej gibi doğaya atıfta bulunan etnik desenlerin kullanıldığı yatak örtüleri, kırlentler, yastıklar ve halılar; ahşap mobilyalarla da birebir uyum sergiliyorlar.

En sade koltuk takımlarına bile hareket katan etnik desenli yastıklar, farklı desenleri ile her zevkten bayana hitap ediyor.

Etnik desenli yastıklardan en az birkaç adet temin ederek, salonlarınızda ve yatak odalarınızda tropikal bir atmosfer yaratabilirsiniz.

  • Mozaik duvarlar, tekrar moda oluyor

1980’li yıllarda hemen hemen hepimizin ev dekorasyonunun en büyük eşlikçileri arasında kabul edilen mozaik duvarlar, 2019 yılında tekrar moda olarak, bizi yıllar öncesine yeniden davet ediyor.

Mozaik taşlarla kaplanmış olan mutfak tezgahları, banyolar, tuvaletler; ferah ve serin ortamlarda yaşamamızı vaat ederken, seramik ve traverten kaplama duvarlar; evlerimizi sıradanlıktan uzaklaştırıyorlar.

  • Fonksiyonel mobilyalar hayatımızı kolaylaştırmayı amaçlıyor

Son birkaç yıldır iyiden iyiye üretimi artan, ancak yine de üretimi birkaç büyük dekorasyon firması ile sınırlı olan fonksiyonel yani kompakt mobilyalar, 2019 yılında daha fazla sayıda firmanın kataloglarında bulunuyor.

Yani fonksiyonel mobilyalara erişim şansımız eski yıllara nazaran kat ve kat daha da artıyor.

Özellikle küçük bir evde yaşıyorsanız, fazla yer tutmayan, aynı anda birden çok görevi üstlenen kompakt mobilya akımını çok ama çok seveceğinize şüpheniz bile olmasın!

 

Bir Cevap Yazın

  1. 2019 Dekorasyon Trendleri için yorumda bulun

    2019 Dekorasyon Trendleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2019 Dekorasyon Trendleri için ilk yorumu yapabilirsin.