Hepsi Birbirinden Muhteşem Kendin Yap Dekorasyon Önerileri

Son dönemlerin en popüler dekorasyon akımlarından biri olan ‘Do It Yourself’; yani ‘Kendin Yap’ akımına sizler de katılarak; eski kullanmadığınız eşyalarınızı değerlendirmeye ve yepyeni aksesuarlar elde etmeye ne dersiniz?

Üstelik yapımı oldukça basit olan bu dekorasyon fikirleri sayesinde hiçbir ekstra maliyet ile karşılaşmak zorunda kalmadan yepyeni aksesuarlar, süsler ve objeler elde edebilir; evinize renk ve hareket katabilirsiniz.

El becerinize güveniyorsanız, az da olsa yaratıcılığınız bulunuyorsa ‘Kendin Yap’ fikirlerini hayata geçirebilir; kendi aksesuarlarınızı kendiniz hazırlamaya başladığınızda bu akımın sizde bir hobiye dönüştüğüne kısa bir süre içerisinde tanık olabilirsiniz.

İşte, hepsi birbirinden muhteşem kendin yap dekorasyon önerilerimiz:

  • Rengarenk Dantel Vazolar

Hemen hemen her kadının ilgi duyduğu, hayatının bir döneminde öğrenmeye çalıştığı dantel işlemeler; günümüzde de moda olmaya devam ediyor.

Dantel örtü kullanmaktan hoşlanıyorsanız; örgü beceriniz bulunuyorsa evinizde kullandığınız bir adet cam vazoyu kalıp olarak kullanarak; üzerine rengarenk dantel vazolar işleyebilirsiniz.

Özenle hazırladığınız bu dantel vazoları mutfaklarınızda, salonlarınızda hatta vitrinlerinizde bile aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Kulağa oldukça yaratıcı geliyor değil mi?

  • Klavye Kalemlik

Artık eskimeye yüz tutmuş diz üstü bilgisayarımızın klavyesinden şahane mi şahane bir kalemlik yapabileceğimiz kimin aklına gelebilirdi ki?

Yaratıcılıkta sınır tanımayan dekorasyon tutkunları tarafından ortaya atılan bir fikir olan klavye kalemlik; hemen hemen herkesin yapabileceği kadar da basit!

İhtiyacınız olan malzemeler ise bir adet salça kutusu ve slikon tabancasından başka bir şey değil!

Klavyelerden kalemlik hazırlamak için klavye tuşlarını slikon tabancası yardımıyla içi boş bir salça kutusuna teker teker yapıştırmanız gerekiyor.

Bu işlemi tamamladığınızda ise çalışma odalarınızda ya da ofislerinizde kullanabileceğiniz, dilerseniz de arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz bir kalemlik ile karşılaşıyorsunuz.

  • Mandal askılık

Evet, yanlış duymadınız! Çamaşırlarımızı asmak için kullandığımız mandalları bir de askılık olarak neden kullanmayalım ki? Sonuçta mandal ve askılığın işlevleri arasında da yakın bir benzerlik olsa gerek!

Özellikle mutfak duvarlarınıza monte edebileceğiniz mandalların ucuna mutfak bezlerini asabilir böylelikle kullanmadığınız mandalları askılık olarak değerlendirebilirsiniz.

  • Ampulden vazo

Artık ışıtmadığı yani görevini yerine getirmediği için çöpe atmayı düşündüğünüz ampullerle vazo yaparak; onları en iyi şekilde değerlendirebilir; oldukça şık ve sevimli görünen vazolar tasarlayabilirsiniz.

Bizce ampullerinizi çöpe atmadan önce bir kez daha düşünün!

  • Dondurma çubuklarından raf

 

Bu kadarına da pes dedirten bir fikir olan ‘dondurma çubuklarından raf’ yapımı oldukça basit olan bir diğer kendin yap dekorasyon fikri.

Yaz aylarında yediğiniz dondurmaların çubuklarını biriktirerek, şahane bir duvar rafı hazırlayabilirsiniz.

Kolay gelsin dileklerimizle…

 

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Hepsi Birbirinden Muhteşem Kendin Yap Dekorasyon Önerileri için yorumda bulun

    Hepsi Birbirinden Muhteşem Kendin Yap Dekorasyon Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hepsi Birbirinden Muhteşem Kendin Yap Dekorasyon Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.