Ahşap Mutfak Dekorasyonunun Püf Noktaları

Country ve vintage dekorasyon stillerinin olmazsa olmaz parçaları arasında yer alan, aslında Anadolu halkı tarafından da yüzyıllar boyunca kullanılan ahşap mutfak modasının son yıllarda tekrar favori olmaya başladığını biliyor muydunuz?

Sağlamlıkları ve dayanıklılıkları ile ön plana çıkan, dedelerimizin ve anneannelerimizin yakından aşina olduğu ahşap mutfak rafları ve tezgahları ile bezenmiş ahşap mutfaklar; günümüzde country ve vintage stili ile birleşerek, eşsiz ve modern tasarımları ile yeniden hayat buluyor.

Zamanınızın çoğunu mutfakta geçiren, bu yüzden de mutfak dekorasyonunuzun tıpkı diğer odalarınızın dekorasyonu kadar güzel ve modern olmasını dileyen biriyseniz, ahşap mutfak dekorasyonunun püf noktalarına dair sizleri bilgilendirmek istediğimiz bu yazımızı muhakkak okumanızı öneriyoruz.

İşte, ahşap mutfak dekorasyonuna dair bilmeniz gerekenler:

 

  • Küçük mutfaklara alternatif bir çözüm: Açık renk ahşap mutfak dekorasyonu

Çoğumuz mutfağımızın geniş ve ferah olmasını istesek de maalesef ki bazen maddi yetersizliklerimiz ya da aradığımız büyüklükte mutfağa sahip bir evi bulamamız vb. sebepler doğrultusunda küçük mutfaklı bir evde yaşamak zorunda kalabiliyoruz.

Ancak, bu noktada üzülmek yerine mutfağınızı daha geniş ve ferah gösterebilecek bazı taktiklerden yararlanabilirsiniz.

Çok fazla yer kaplamayan ahşap mutfak masası ve sehpalarla mutfaklarınızı dekore edebilirsiniz. Bu noktada mutfağınızı dekore ederken mutlaka açık renk ahşap ürünleri tercih etmelisiniz.

Aksi halde koyu renkli seçimlerde bulunmanız, zaten küçük olan mutfağınızın daha da dar görünmesine neden olabilir.

  • Hasır duvar süsleri ve halılar ile dekorasyonunuzu tamamlayın

 

Eskilerin gözdesi olan hasır modasının üzerinden yıllar geçtiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Doğanın ve sade olanın temel alındığı counrty dekorasyonda sıklıkla kullanılan hasır objeler, özellikle 2018 yılının en trend dekorasyon akımları arasında bulunuyor.

Özellikle mutfaklar için özenle tasarlanan hasır mutfak aksesuarları ve hasır halılar, kısa bir dinlenmenin ardından tekrar gün yüzüne çıkıyor.

Hasır duvar süsleri ve mutfak sepetleri ise tam anlamıyla kendinizi şirin ve küçük bir köy evinde yaşıyor gibi hissetmenizi sağlıyor.

Yalın şıklıktan hoşlanıyorsanız, sizin için sıcak ve buram buram yuva kokan bir eve sahip olmak gösterişten daha önde geliyorsa, mutfağınızda sıcak bir atmosfer yaratmak adına hasır dekorasyon seçimlerine sıklıkla yer verebilirsiniz.

  • Ahşap mutfak dolaplarında renkli seçimler adeta içimizi açıyor

Şayet mutfak raflarınızı ve dolaplarınızı yenileterek, maddi bir külfet altına girmek istemiyorsanız, ahşap mutfaklarınızı boyatarak da yepyeni bir görünüm elde edebilirsiniz.

Üstelik uzun yıllar dayanan boyalar sayesinde mutfaklarınızın rengarenk ve enerjik görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Ahşap Mutfak Dekorasyonunun Püf Noktaları için yorumda bulun

    Ahşap Mutfak Dekorasyonunun Püf Noktaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ahşap Mutfak Dekorasyonunun Püf Noktaları için ilk yorumu yapabilirsin.