Alan Dekorasyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkes yaşadığı alanların kendi zevklerini yansıtmasını istemektedir. İster iş yeri olsun isterse de ev gibi yaşam alanları olsun kişilerin kendi isteklerine göre dekorasyon yaptırmaları gerekmektedir. Fakat bilinçsiz veya bilgisiz bir şekilde gerçekleştirilen dekorasyonlar, düşünülenin aksine kötü bir görüntüye sahip olabilmektedir.

Dekorasyon sırasında kişilerin renk ve mobilya uyumlarına dikkat etmesi gerekmektedir. Spor bir şekilde düzenlenen alanların şık aksesuarlar ile dekore edilmesi son derece yanlış olmaktadır. Bu nedenle de dekorasyon gibi önemli bir konuda kişilerin profesyonel bir yardım alması ya da uzun araştırmalar yapması gerekmektedir. Herkesin zevki birbirinden farklıdır ve bu sebeple kişilerin tasarımlarda öncelikle kendi zevklerini kullanmaları son derece önemlidir. Ev dekorasyonu yaptıracak olan kişilerin kendi evlerinde kendi istedikleri mobilya ve aksesuarları kullanmaları gerekir. Öncelikle konfor ayrıntısına dikkat edilmesi gerektiği gibi kişilerin aksesuar seçimlerinde de dikkat etmeleri gerekmektedir. Aksi takdir de büyük uğraşlar verilerek düzenlenen evler kişilerin istedikleri gibi olamayabilmektedir. Ev veya ofis gibi alanlarda dekorasyon yapılırken abartı ve gereksiz eşya seçiminden uzak durulmalıdır. Göz yoran bu gereksiz eşyalar, kişilerin rahat hareketini önemli ölçüde engellemektedir. Eşyaların renginden ziyade duvar renklerine dikkat edilmelidir. Eşyaların renklerinin değiştirilmesi duvar renginin değiştirilmesinden çok daha kolay olmaktadır. Bu nedenle de kişilerin kendi zevklerine göre renk seçimleri yapmaları gerekir.

Ortamı karartan ve bunaltan koyu renklerden ziyade daha ferah ve açık renklerin tercih edilmesi mekânların şıklığı bakımından oldukça önemli olmaktadır. Eski zamanlarda sadece tek bir avize ile aydınlatılan mekânlar şıklıktan son derece uzak olabilmektedir. Günümüzde aydınlatma konusunda çok daha fazla model bulunması kişilerin aydınlatma aksesuarlarını daha sık bir şekilde kullanmasında yardımcı olmaktadır. Tek bir aydınlatma yerine odanın farklı konumlarına yerleştirilen aydınlatmalar, ortamın hem daha şık hem de daha aydın olmasında etkili olabilmektedir. Farklı renkleri kullanmayı seven kişilerin ise aynı tonlarda renkleri kullanması ve de bu renklerin çok fazla olmamasına dikkat etmesi gerekmektedir. Farklı ve fazla renkler ortamların çok fazla bunaltıcı görünmesini sağlamakta ve bu nedenle de önerilmemektedir.

Bir Cevap Yazın

  1. Alan Dekorasyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler için yorumda bulun

    Alan Dekorasyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Alan Dekorasyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.