Karadeniz Park Bahçe İle Artık Bahçeleriniz Dahada Güzelleşecek

Karadeniz park bahçe kamelya fiyatları ile bütçenize yardımcı oluyor. Kamelya diğer adı ile gazebo, çardak ve kameriye gibi isimler ile isimlendirilir. Sizlere bu yazımızda kamelyalar hakkında oldukça güzel ve net bilgiler vermeye çalışacağız. Peki sizlere nelerden bahsedeceğiz kısaca belirtelim;

*Kamelya Modelleri
*Kamelya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
*Kamelya Fiyatları Ne Kadar?
*Kamelyalar Garantili mi?

Kamelya Modelleri

Kamelya modelleri ahşap kamelya ve metal (demir) kamelya olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İlk çıkış tarafına bakarsak işin özünde kamelyaların ahşap olması vardır. Son yıllarda metal kamelyaların da azımsanmayacak derecede arttığını da görmekteyiz. Lakin ahşap kamelyalar açık ara fark ile daha fazlaca tercih edilmektedir.


Ölçü olarak ise standart, klasik ölçüler ile ilerler iseniz her zaman bütçenize pozitif bir durum olacaktır. Bunda en büyük etken klasik ölçülü kamelyalar yıllar yılı aynı ölçü ile kesilir imalatı seri olur. Bir usta standart kamelyadan bir günde 1 adet imal edebilirken standart dışı ölçülü kamelyalardan ise üç günde 1 adet kamelya imal edilebilir. Buda maliyeti artırabilir. Standart ölçülü kamelyalar 3×3 altıgen, 3×3 kare ve 4×4 sekizgen, 4×4 kare ölçülerinde imal edilen kamelyalardır.

Kamelya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kamelya alırken dikkat edilmesi gereken bir çok unsur vardır. Sizler için başlıcalarından bahsedelim. İlk önce alırken kerestenin hangi cins olduğunu sorunuz. En çok tercih edilen ve bizim de tavsiye ettiğimiz kereste sarıçam kerestedir. Peki sadece sarıçam kereste deyince kabul edecek miyiz? Tabiki de hayır. Sibirya, Finlandiya gibi çamlar oldukça kaliteli olup yerli çamlarda onların kalitesini aratmamaktadır.

Burada en büyük dikkat etmemiz gereken konu ise emprenye ilacının kullanılmasıdır. Eğer alım yapacağınız kamelya emprenye kullanılmıyorsa görüşmeyi bitirebilirsiniz. TSE ve kamu kurumu ihale şartnamelerinde kamelyaların emprenye ilacı ile ilaçlanması vardır. Örneğin ahşap telefon direkleri 50 sene kadar dayanabilmektedir. Bunun da en büyük sebebi emprenye ile ilaçlanmasıdır. Bu sayede ahşaplarda çürüme kurtlanma böceklenme olmayacaktır.


Kamelya Fiyatları Ne Kadar?

Kamelya fiyatları ebatlara modellere göre değişmekte olup bunun yanında imalat atölyemize görede nakliye ve montaj bedeli de artmaktadır. Kamelya fiyatları şuan da güncel olarak fabrika teslim olarak 7.000 tl den başlamaktadır. Yukarıda belirttiğimiz standart ölçüler ile ilerlerseniz bütçenizin yararına olacaktır.

Kamelyalar Garantili mi?

Kamelyalarımızı imalat hatalarına karşın 2 yıl boyunca garantilidir. Çürüme, kurtlanma ve böceklenmeye karşı 10 yıl garantilidir.

Bir Cevap Yazın

  1. Karadeniz Park Bahçe İle Artık Bahçeleriniz Dahada Güzelleşecek için yorumda bulun

    Karadeniz Park Bahçe İle Artık Bahçeleriniz Dahada Güzelleşecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Karadeniz Park Bahçe İle Artık Bahçeleriniz Dahada Güzelleşecek için ilk yorumu yapabilirsin.