Artık Arabanıza Senetle Sahip Olabileceksiniz

 

Hemen hemen her insanın hayalini güzel bir araba süsler. Arabanın güzelliği herkesin kişisel zevkine göre değişir. Her şey değişebilir. Ama arabaya olan ihtiyacımız değişmez. Tüm şartları zorlayıp o arabayı almalıyızdır. Bunun için bütün şartlarımızı zorlarız. Yine de şartları zorlarken kendimizi içinden çıkılmaz hallere sokmamak için hayli araştırmacı olmalıyız. Eskiler ne diyor ‘pirinç isterken eldeki bulgurdan olmayın’ diyorlar. Bu konuda atasözlerine kulak asmak hayli doğru bir hareket olur.

Günümüzde nakit parayla araba almak bir hayli güç olduğunu biliyoruz. Peki, hayalimizi süsleyen arabayı nasıl ve hangi koşullarda alabiliriz? Araba almanın birçok farklı yolu mevcuttur. Bunların başında bankaların verdiği taşıt kredileri ile araba almak geliyor. Ama hepimiz biliyoruz ki bir bankadan taşıt kredisi almak çok uzun yıllar faiz ödememizi gerektiriyor. Peki, kredisiz araba alma ihtimalimiz yok mu? Tabi ki kredisiz araba almanın yolları da var. Bu yolların başında senetle araba almak geliyor. Nasıl senetle araba alınır? Senetle araba alma mümkün mü? Nasıl senetle araba alırız? Senetle araba alabiliriz tabi ki. Ama bu konu da hayli dikkatli olmalıyız.

Senetle Araba Alma

Bankalardan araç kredisi alarak araba alabileceğimizi çok iyi biliyoruz. Herkes bu krediyi çeşitli nedenlerle elde edemiyor. Banka bazı koşulları yerine getiremediğimizden ya da kredi sicilimiz bozuk olduğundan kaynaklı araç kredisini onaylamıyor. Peki, araba almak için başka yollar var mı? İstediğimiz arabayı bankalar kredi vermiyor diye alamayacak mıyız? Tabi ki var.

Çoğu araba galerisi çok düşük peşinatlarla senetle araba satıyor.  Sadece 500 lira gibi evrak masraflarıyla bile araba almamız mümkün oluyor. Senetle araba nasıl alınır? Senetle araba alma mümkün mü? Senetle araba alınır mı? Ama özellikle senetle araba satan galericilerin güvenilir olduğuna dikkat etmek gerekiyor. Noterde yapacağımız 300 liralık dosya masrafıyla aracımıza ipotek koyuluyor. Galerici ipotek koyduğu araca bankadan kredi çekerek aracın parasını peşin olarak alıyor.

Sizin galericiye senet aracılığıyla verdiğiniz taksitleri, galerici tekrar bankaya yatırıyor. Böylelikle galerici sizin çekemediğiniz araç kredisini bankadan kendisi çekiyor. Böylelikle kredi çekemediğimiz halde araç sahibi olabiliyoruz. Galerici bu işlemlerle her yönden kar elde ediyor. Bizim asıl dikkatli olmamız gereken noktalardan biri galericinin kurumsal ve güvenilir olması gerektiğidir. Yine de koşulları iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Mantıklı hareket ederek araç almaya çalışırsak kendimizi kötü duruma düşürmeyiz.

https://www.finansevim.com.tr/senetle-araba-alma-firsati/

Bir Cevap Yazın

  1. Artık Arabanıza Senetle Sahip Olabileceksiniz için yorumda bulun

    Artık Arabanıza Senetle Sahip Olabileceksiniz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Artık Arabanıza Senetle Sahip Olabileceksiniz için ilk yorumu yapabilirsin.