Baby Shower Dekorasyonu

Baby shower, doğuma yaklaşıldığında anneler tarafından arkadaşları tarafından verilen partilere verilen isimdir. Genellikle doğuma 6-8 k-hafta kala yapılır. Burada amaç anne tam olarak ağırlaşmadan, bebek gelirken ona hediyeler ile ihtiyaçlarını gidermek, bir yandan da anne adayını heveslendirmektir. Bu gelenek ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlasa dahi dünyanın birçok yerinde uzun yıllardır yapılıyor. Baby shower partileri genellikle sürekli evde düzenlenir. Bu partilerde ana etkenlerden birinin hediyeler olduğu mutlaka göz önünde bulundurulması gereken bir şey. Bu hediyeler genellikle bebeğin ihtiyaçlarından oluşmalıdır. Diğer doğaçlama alınan partilerin aksine burada herkes birbiriyle anlaşmalı ve kimin ne alacağına karar verilmelidir. Çünkü herkesin aynı hediyeyi alması amaca uygun olmaz.

Baby Shower Ev Süsleme Tavsiyeleri

Bu tip partiler belli bir konsepte sahip partilerdir denilebilir. Bu sebeple süslemeyi de buna göre yapmak gerekir. Normal doğum günü veya yılbaşı kutlamalarında kullanılan süslerden bebek temalı olanları kesinlikle iş görecektir. Bu partide bazı sınırlar bulunmak zorunda. Örneğin alkol hamile bir kadın için çok zararlı olduğundan kesinlikle olmamalıdır. Aynı şekilde süs malzemelerinden zararlı olabilecekler ve alerjik malzeme barındıranlar ayıklanmalıdır. En mantıklısı çok fazla dağınıklık oluşturmadan kolayca kurulabilecek olanlarıdır. Ev süslenirken her şeyi bebek temelli yapabilirsiniz. Tabaklardan peçetelere kadar her şeyin üzerinde bebek temalı bir şeyler kullanabilirsiniz. Bebeğin cinsiyetine göre pembe ve ya ağırlıklı süsleme yapılabilir.

Kâğıttan balonlar da süslemenin başlıca süslerinden birisi haline gelebilir. Aynı zamanda renkli renkli çiçeklerle de partinize neşe katabilirsiniz. Yukarıda belirttiğim gibi yiyecek içecek kısmında dikkatli olunmalıdır. Her şey hamileler için uygun olmalıdır. Aynı zamanda anne adayının çok sevdiği yiyeceklere bolca yere verilebilir. Fakat özellikle bebek için zararlı olan hiçbir şey bulundurulmamalı. Her partide olduğu gibi bu partinin de yıldızı tabi ki parti pastası olacaktır. Genelde esprili ve süslü modelli pastalar tercih edilir. Bu pastalar genelde pastanelerde sipariş üzerine yapılan üzerine bebek temalı her şeyin konulabileceği pastalardır.

Eğer maharetinize güveniyorsanız kendiniz de rengârenk hamurlardan yaratıcı pasta fikirleri çıkartabilirsiniz. Günün anlam ve önemi bebek olduğu için her şey bebekler için ilgi çekici olmalıdır. Sanki bir bebeğin ilk doğum günü partisi gibi hazırlana bilinir. Fakat aradaki fark partinin muhatabının bir bebek olmadığıdır. Ama yine de bebeksi bir parti hazırlayrrak henüz doğmamış olan bir bebeğe hoş geldiniz demeniz gerekiyor.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Baby Shower Dekorasyonu Baby Shower Dekorasyonu için yorumda bulun

    Baby Shower Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Baby Shower Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.