Bahçe Dekorasyon Yenilikleri

yaparken öncelikle dikkat edilmesi gereken konu sulama şeklidir. Lateral borular ya da spring adı verilen boru sistemi kullanılabilir. Ayrıca damlama sulama sistemleri de isteğe göre tercih edilebilmektedir. yapınız düz ise drenaj ayarlaması doğru bir şekilde yapılarak suyun akışkanlığı sağlanmalıdır. Çimlendirme yaparken daha iyi sonuçlar verdiği için en çok rulo çimlendirmeler tercih edilmektedir. Aydınlatma olarak ise büyük bitkisel aydınlatmaların yanı sıra küçük boy yol ve merdiven aydınlatmaları kullanarak bahçenize şıklık katabilirsiniz.

Bahçenizde küçük boylu ve aksesuarları evin yakın bölümlerinde kullanılmalıdır. Daha büyük boy bitki ağaç ve aksesuarlar ise bahçenin orta kısımlarında kullanılması tercih edilmelidir. Günümüzde en çok tercih edilen modern bahçe dekorasyonu arasında heykel hayvan figürleri alçıdan yapılmış aksesuarlar ve testiler yer almakta ve bunları kullanarak bahçenize hoş bir görünüm katabilirsiniz. Farklı tür ve desenlerde saksılar kullanabilir suyun akışkanlığını sağlayacak olan dere görünümü veren dizaynlar yapabilirsiniz. Aksesuar seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu aksesuarların rüzgâr su ve güneşten olumsuz etkilenmesini önleyecek malzemelerden yapılmış olması gereklidir.

Bahçeniz geniş ise oturma grupları ve yemek masaları havuz başına salıncak ya da puflar kullanabilirsiniz. Sandalyelerinize sünger yastıklı renkli kılıflar kullanarak süsleyebilir ve masanıza da aynı şekilde renk katabilirsiniz. Mangal yapmayı sevenler ise mangal aparatlı masalar kullanabilirler. Bahar ve yaz aylarında misafirlerinizi bahçenizde rahat bir şekilde ağırlayabilirsiniz. Ayrıca bahçenizde duvarlara ayna yerleştirilmesi hem daha aydınlık bir görünüm kazandıracaktır bahçenize hem de oturma grupları arasına salon havası vererek bahçenize daha modern bir hava vermenizi sağlayacaktır.

Bahçede ayna dekorasyonu son zamanlarda en çok tercih edilen bahçe aksesuarları arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra bahçenizde yürüme yolu küçük patika yollar yapabilir bu yol kenarlarına bahçe taşları saksılar ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca küçük dere yatakları yaparak etrafına çakıl taşları gibi bahçe taşları kullanarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Bahçenizde küçük çocuklarınız için oyun parkı kum havuzu oluşturabilir ya da kendiniz için havuz kenarına salıncak yerleştirebilirsiniz. Geniz bahçesi olanlar için bahçeye tam bir salon havası vermek mümkün. Pamuklu oturma grupları ve yemek masası sehpa ve gerekli aydınlatmalar ile düzenlemenizi tamamlayabilirsiniz. Bahar ve yaz aylarında düzenlediğinizin bahçenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kış ve güz aylarında da rahatça bahçe keyfi yapabilmeniz için kış bahçesi de düzenleyebilirsiniz. Üzeri ve çevresi camlarla kaplı bir salonda şömine başında yağmurun ya da karın keyfini çıkarmanız mümkün. Her mevsime uygun olarak tasarlanmış bu bahçenin cam ve kapılarını açtığınızda bahar aylarında da rahatça kullanacak ve misafirleriniz gönül rahatlığıyla bahçenizde ağırlayabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Bahçe Dekorasyon Yenilikleri için yorumda bulun

    Bahçe Dekorasyon Yenilikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bahçe Dekorasyon Yenilikleri için ilk yorumu yapabilirsin.