En Güzel Teras Dekorasyonu İçin Bilmeniz Gerekenler

Terasınızı muhteşem bir hale getirmek istiyorsanız doğru adrese geldiniz. Terası olan bir eve sahipsiniz. Gerçekten çok şanslısınız. Peki, terasınızın dekorasyonunu nasıl yapmayı planlıyorsunuz. Terasınızı dekore ederken kullanabileceğiniz muhteşem fikirlere sahibiz.

Terasınız günün yorgunluğunu atacağınız, yemek yiyeceğiniz, arkadaşlarınızla çay içip sohbet edebileceğiniz ve kitap okuyabileceğiniz şık bir mekana dönüşebilir. Evinizin terası gökyüzünün manzarasıyla beraber dinlenmek için mükemmel bir seçimdir.

Bir Barbekü Alanı Oluşturabilirsiniz

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişiler için barbekü yapmak bazen büyük bir sorun haline dönüşebiliyor. Fakat terasınız varsa kendinize bir barbekü alanı yaptırabilirsiniz. Üstelik dekorasyonunuzda da bu alan ön plana çıkabilir. Barbekünüzün çevresine yerleştireceğiniz oturma alanı veya yemek masasıyla burayı ön plana çıkarabilirsiniz. Üstelik arkadaşlarınızı davet ederek rahatlıkla barbekü partileri yapabilirsiniz.

Bitkilere Yer Verin

Terasın olmazsa olmazlarından birisi de ve bitkilerdir. Özellikle terasınızda büyük gövdelere sahip bitkilere yer vererek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Terasınıza koyabileceğiniz bir limon ağacı terasınızın daha güzel bir görüntü elde etmesinde size yardımcı olacaktır. Bunlara ek olarak küçük renkli saksı çiçeklerine de terasınızda mutlaka yer vermeniz gerekiyor. Terasınızın görünüşünde bu bitkiler çok güzel bir ambiyans yaratacaktır.

Şemsiye Veya Güneşlik Kullanabilirsiniz

Eğer terasınız çok fazla güneş veya rüzgar alıyorsanız şemsiye veya güneşliklerle bunun önüne geçebilirsiniz. Bunlar yemek yerken veya dinlenirken sizi rüzgardan ve güneşten koruyacaktır. Bu konuda internet üzerinden veya mağazalardan alabileceğiniz çok şık güneşlik ve şemsiyeler bulunmaktadır. Dekorasyonunuzda da güzel bir ayrıntı olacağından eminiz

Konforunuzu Ön Plana Çıkaran

Terasınız sizin için de önemliyse konforunuzu düşünmelisiniz. Bunun için minderler, puflar veya sandalyeler kullanabilirsiniz. Özellikle renkli ve büyük minderler terasınızda rahat etmenizi sağlayacaktır. Aynı şekilde puflarda size bu imkanı sunar. Hem arkadaşlarınızı davet ettiğiniz zaman bunlar sayesinde rahatlıkla ağırlayabilirsiniz.

Aydınlatmaları Unutmayın

Terasınızı muhteşem bir şekilde dekore edeceğiniz zaman aydınlatma ekipmanlarını da unutmamanız gerekir. Hava karardığı zaman aydınlatmanızı sağlayacak olan bu ekipmanları farklı tarzlarda seçebilirsiniz. Günümüzde birbirinden farklı modellere sahip olan ve oldukça tarz duran aydınlatma aksesuarlarını neredeyse her yerden bulabilirsiniz.

Seçimine Dikkat Edin

Çok fazla kullanımı terasınızın dağınık durmasına sebep olabilir. Bu yüzden renk seçimi konusunda dikkatli olmalısınız. Terasınızda yemek masanızı veya sandalyelerinizi tek renk seçip aksesuarlarınızı farklı renklerde seçerek güzel bir ortam yaratabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. ucuz alışveriş dedi ki:

    Terasta günün yorgunluğunu atmanın üzerinde bir dinlendirici alternatif düşünemiyorum. Çok güzel örnekler vermişsiniz. Güzel bir ilham kaynağı.