Evinizi Ofise Dönüştürün

Günümüzde yeni nesil ofislerde çalışanların daha rahat çalışması ve performanslarını yükseltmesi için genellikle evlerin ofise dönüştürülmesi tercih ediliyor. Eğer sizde dünya genelinde moda olan bu akıma kapıldıysanız; evinizi ofise dönüştürmeye yardımcı olacak bazı önerileri sizlere sunacağız. Unutmayın! Eşyalarınızın dili vardır ve sizlere bazı mesajlar gönderir. Örneğin kendimizi huzurlu ve sakin hissettiğimiz ortamlarda çalışma performansımız da otomatikman yükselecektir.

Güneş Işığını Kullanın

Ofis olarak kullanacağınız bölümün mutlaka güneş ışığı alması gerekir. Çünkü; güneş ışığı, beynimizin mutluluk hormonu salgılamasında bizlere yardımcı olacaktır. Bu yüzden de ofisinizde mutlu bir şekilde çalışmak için güneş ışığı alan bölümde yer almayı tercih edin. Aynı zamanda ofisinizde duvarınıza ayna asabilirsiniz. Ayna, bulunduğu ortamı daha geniş gösterir ve dekoratif olarak da havanın değişmesine yardımcı olur. Duvarınıza asacağınız birkaç şık ayna ortamın havasının değişmesini sağlayacaktır.

Tablolar Ve Fotoğraflar

Ofisinizde kullanacağınız dekoratif tablolar veya sevdiklerinizin fotoğrafları şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacağı gibi sizlere pozitif enerji de verecektir. Ofis dekorasyonunuzu zenginleştirmek için ve her an göz önünde durmasını sağlamak için resimler, fotoğraflar veya tablolarla zenginleştirme yoluna gidebilirsiniz.

Ek Aydınlatmalar Tercih Edebilirsiniz

Eğer ofisiniz güneş alan bir bölümde değilse gözünüzü yormayacak ek aydınlatmalar tercih edebilirsiniz. Aydınlık ortam her zaman enerjinizin daha yüksek olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda günümüzde aydınlatma sistemlerinin tasarımları da oldukça şık olmaktadır. Bu yüzden ek olarak kullanacağınız aydınlatma sistemleri ortama şıklık katacaktır.

Saklama Kutularından Faydalanın

Dosyalar, ajandalar, not defterleri ve klasörler derken ofisinin ne kadar düzenlerseniz düzenleyin dağınık durabilir. Bunu önlemek ise oldukça basittir. Ofisinizde kullanacağınız dekoratif saklama kutuları hem şık bir görüntü oluştururken hem de ofisinizde oluşan dağınıklığı önleyecektir. Bu saklama kutularını günümüzde hemen hemen her yerde bulabilirsiniz ve oldukça uygun fiyatlıdır.

Her Zaman Bir Çiçeğe Yeriniz Olsun

Ofisinizin ruh halinizi pozitif yönde değiştirmesini istiyorsanız ve dekorasyonunuza ekonomik bir yenilik eklemek istiyorsanız bir çiçeğe yer açmanız gerekir. Çiçek size huzurlu bir hava sağlayacağı gibi motivasyonunuzu da yükseltecektir. Bu çiçek sevdiğiniz birisi tarafından size de gönderilebilir.

Farklı Renk Aksesuarlar Kullanın

Eğer ofis mobilyalarınız baştan aşağı aynı renge sahipse, çerçeve, vazo ve sehpa gibi ürünlerinizde farklı renkleri tercih edebiliriniz. Ofislerinizde özellikle pastel renkleri kullanabilirsiniz. Eğer mobilyalarınız açık renklerdeyse aksesuarlarınızı koyu renklerde tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Evinizi Ofise Dönüştürün için yorumda bulun

    Evinizi Ofise Dönüştürün için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evinizi Ofise Dönüştürün için ilk yorumu yapabilirsin.