Genç Odalarında Renk Seçimi

Genç odalarında seçimi çok önemlidir. Bizde sizlere henüz ergen olan çocuklarınıza mükemmel bir genç odası hazırlama konusunda yardımcı olacağız.

Genç odalarında mobilyalar kadar önemli olan bir konu; kesinlikle renk seçimidir. Çünkü seçeceğiniz renk hem çocuğunuzun asi yapısına uyum sağlamalı hem de ona huzur vermelidir. Yani bu konuda kafanız çok karışabilir. Özellikle çocuğunuzun dinlenme, uyku ve ders çalışma gibi ihtiyaçlarını karşılayacak olan odaları her anlamda mükemmel olmalı ve renkler bu durumlarda düşünülerek seçilmelidir. sırasında mutlaka çocuğunuzun tarzını da göz önünde bulundurmalısınız.Genç odasını dekore edeceğiniz zaman mobilyaları sade seçip tekstil ürünleri veya aksesuarlar sayesinde odayı hareketlendirebilirsiniz.

Pembe Ve Yeşil

Pembe ve yeşil rengi huzur verme özelliğiyle dikkat çeker ve genellikle genç kız odalarında kullanılır. Pembe renginin odaya verdiği yoğunluğu yeşil renginin taze ve iç açıcı özelliği kıracaktır. Bu iki renk modern ve ferah genç odalarına giden kilit yapıdır.

Yeşil ve Lacivert

Genç odası döşeyeceğiniz sırada tercih edebileceğiniz bir diğer renk grubu ise yeşil ve lacivert renkleridir. Eğer çocuğunuzun odası küçükse lacivert rengini daha az kullanmalısınız. Yeşil renk ise bu durumda ferahlığı biraz daha artıracaktır.

Altın Sarısı ve

Eğer genç odanızı kız ve erkek kardeşler birlikte paylaşıyorsa tercih edebileceğiniz iki renk altın sarısı ve mavidir. Bu iki rengi bir arada kullanmak gerçekten tam size uygun bir seçim olacaktır. Bu iki rengi kullanacağınız genç odalarında yumuşak geçişlerle sade ve daha rahat dekore edilebilir bir oda oluşturabilirsiniz.

Kırmızı ve Gri

Kırmızı ve gri renkleri genellikle erkek odalarında tercih edilmektedir. Sıcak gri tonları genç odalarında gençlerin istediği o asi görüntüyü vermede yardımcı olmaktadır. Gri renginin sadeliğini kullanacağınız kırmızı tonlarıyla dengeleyebilirsiniz.

Şeftali ve Altın Sarısı

Şeftali ve altın sarısı renkleri özellikle kız çocukları için çok uygundur. Çünkü istenilen o romantik havayı yakalamanıza yardımcı olur. Bu renkleri sadece boya seçiminizde değil aksesuar seçiminizde de kullanabilirsiniz. Birbiriyle uyumlu duran ve birbirini tamamlayan renklerdir.

Lacivert ve Pembe

Genç kız odalarında tercih edebileceğiniz bir diğer renk seçeneği ise lacivert ve pembe renkleridir. Bu iki renk birbirini dengelemesi ve güzel bir görüntü oluşturmasıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda bu iki rengin bir araya gelmesi sofistike ve romantik bir ortam oluşmasına da katkı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Genç Odalarında Renk Seçimi için yorumda bulun

    Genç Odalarında Renk Seçimi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Genç Odalarında Renk Seçimi için ilk yorumu yapabilirsin.