Hayallerinizdeki Yatak Odasını Yaratmanın Yolları

Yatak odası herkes için en önemli odalardan birisidir. Her ne kadar evimize gelen misafirlerimiz yatak odamızı görmese de yatak odamızı döşerken her şeyin en iyi olmasını isteriz. Herkesin kendine ait bir yatak odası vardır. Ne yazık ki bunu tam anlamıyla hayata geçiremezler. Fakat biz sizlere yazımızda hayallerinizdeki yatak odasını yaratmanın yollarını sunacağız.

Hayalimdeki Yatak Odasını Nasıl Oluşturabilirim?

-Eğer yatak odanızda klasik bir dekorasyonun hakim olmasını istiyorsanız, seçimine önem vermeniz gerekir. Yatak odanızda özellikle pastel tonların yer almasını sağlamalısınız.

-İnsanların stilini en fazla yansıttığı yerler yatak odalarıdır. Sizlerde yatak odanızda kullanacağınız tekstil ürünlerinizde şönil, saten ve ipek kumaşlara yer vererek insanlara stilinizi daha iyi yansıtabilirsiniz.

-Eğer yatak odanızda kullanacağınız yatak örtüsü ve perde gibi eşyalarınızı desenli seçmek istiyorsanız odanızda kullanacağınız diğer mobilya ve tekstil ürünlerinizi yatak örtüsü ve perdenizin renkleri tonlarında seçerek bir karışıklığı önleyebilirsiniz.

-Klasik bir yatak odası hayali kuruyorsanız fırfırlı yatak örtüleri tam size göredir. Bu yatak örtüleri sayesinde görsel olarak samimiyet oluşturan ve sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz.

-Yatak odanızın boyutları ufaksa yatak odanızı ferah ve aydınlık göstermek adına mobilyalarınızda beyaz veya krem tonlarını tercih edebilirsiniz. Eğer mobilyalarınızın klasik modeller olmalarını istiyorsanız oymalı olan kısımlarının sütlü kahve veya gri tonlarında olmasını tercih edebilirsiniz.

-Bazıları hem hem de klasik bir yatak odası isterler. Eğer sizde bu tarz bir yatak odası hayali kuruyorsanız nevresim takımlarınızı veya yatak örtünüzü seçerken koyu pembe, kırmızı, bordo, mürdüm veya mor renklerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerde işlemeli saten kumaşlar çok iyi bir tercih olacaktır.

-Eğer modern bir tarza sahipseniz ve yatak odanızın da bu şekilde olmasını istiyorsanız yatak odası duvarlarını açık tonlarda yatak örtünüzü ise koyu tonlarda tercih edebilirsiniz.

-Yatak odanızda ön planda olan eşyanın direk yatağınız olmasını istiyorsanız; bunu için yatak başlığınızı büyük ve renkli modellerden seçebilirsiniz.

-Country ve modern tarzlarda yatak odalarında yata örtülerinde ve nevresim takımlarında ana olarak beyaz tercih edilmelidir ve üzerinde desenler olmalıdır. Bu desenlerin renklerinin ise pastel tonlarında olması iyi olacaktır.

-Yatak odanızın yer döşemesinde  mutlaka halıya da yer vermelisiniz. Çünkü, halı insanlarda konfor hissi oluşmasını sağlayacaktır. Eğer siz odanızda minimal çizgilere yer vermek istiyorsanız veya kalabalıktan hoşlanmıyorsanız kilim de tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Hayallerinizdeki Yatak Odasını Yaratmanın Yolları için yorumda bulun

    Hayallerinizdeki Yatak Odasını Yaratmanın Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hayallerinizdeki Yatak Odasını Yaratmanın Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.