2019 Yatak Odası Perde Modelleri

Mutfak ve salonlarımız bir yana dekorasyonuna ayrı bir itina gösterdiğimiz, yalnızca bize özel olan yatak odalarımız; tamamen kendi kişisel zevklerimize göre dekore ettiğimiz yaşam alanlarımız olma özelliği taşıyor.

Öyle ki bazen yalnızca kendimize özel olan bazen de eşimizle paylaştığımız yatak odamızın hem rahat hem görsel açıdan estetik hem de iç açıcı olmasını diliyoruz. Geceleri yatmadan önce bize huzur vermesini dilediğimiz yatak odalarımızın sabahları uyandığımızda ise bize enerji aşılamasını diliyoruz.

2019 yatak odası perde modelleri başlıklı bu yazımızda yatak odalarınızda beğeni ile kullanabileceğiniz, son derece hoş ve zarif görünen birbirinden şık perde modellerini sizlerin bilgisine ve beğenisine sunmak istiyoruz.

İşte, 2019 yılının en gözde perde modelleri:

  • Romantik bir atmosfer yaratmak için tercihinizi tül perdelerden yana kullanın

Oturma odası, mutfak ve salonlarımızda daha çok zebra ya da stor perde modellerini tercih etsek de söz konusu yatak odalarımız olduğunda çoğumuz tercihimizi tül perdelerden yana kullanıyoruz.

Yatak odamızın daha romantik görünmesi adına tül perdelere bir şans verirken, tül perde modelinin aynı zamanda gösterişli ve ihtişamlı olmasını da diliyoruz. Çünkü çoğumuz için yatak odalarımız, her daim ‘gelin’ olduğumuzu hatırlamamızı sağlayan, kendimizi genç hissetmemize olanak tanıyan, odamızın en özel bölümü olarak bilinç altımızda yer alıyor.

Eşinizle birlikte bir ömrü paylaşmanın hayalini kurduğunuz yatak odanızın her daim anlamlı ve özel olması adına tercihinizi mutlaka tül perdelerden yana kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Tül perde kullanmanın görsellikten öte pek çok artısı da bulunmuyor değil. Özellikle gün ışığının odanıza daha çok girmesini sağlayan tül perdeler, aynı zamanda çamaşır makinelerinde de kolaylıkla yıkanabiliyorlar. Kaliteli kumaştan imal edilmiş, toz ve kir tutmayan bir tül perde sayesinde yatak odanızın daha hijyenik ve temiz kalmasını da sağlamanız mümkün!

Beyaz, pembe, mavi, fuşya gibi romantizmi çağrıştıran tül perdenizi seçerken, yatak odanızda kullandığınız mobilyaların, yatak başlığının, gardırop ve duvar renginin perdenizin rengi ile uyumlu olduğundan mutlaka emin olmalısınız. Daha romantik bir yatak odası için yerlere kadar uzanan tül perde modellerini seçebilirsiniz.

  • Genç odalarına zebra perdeler ile hareket katın

Tül perdelerin tahtını sallayan, kolay ve pratik kullanımı ile kadınların gönlünde taht kurmayı başaran, hemen hemen evimizin tüm odalarında kullandığımız zebra perdeler; özellikle en çok da çocuk ve genç odalarına yakışıyor.

Şayet prenses odası diye tutturan bir kız çocuğunuz bulunmuyorsa, kız ya da erkek çocuğunuz için perde modeli seçecekseniz, zebra perdelerin tam da çocuklarınız için biçilmiş kaftan olduğunu ifade edebiliriz.

Çizgi film, hayvan ya da şehir temalı zebra perdelerle çocuğunuza harika ve tam da hayalindeki gibi bir çocuk ya da genç odası armağan edebilirsiniz. Ancak bu noktada mutlaka perde seçimi esnasında çocuğunuzun da fikrini almanızı öneriyoruz.

  • Dijital baskılı stor perdelerle tarzınızı yansıtın!

Dijital baskı modasının tablolarda, duvar süslerinde, mutfak tezgahlarında sıklıkla yer aldığı ve giderek daha da trend haline gelmeyi başardığı 2019 yılında dijital baskılı stor bir perde modeli ile iç dünyanızı, zevklerinizi, hobilerinizi kısaca tarzınızı ve hayata bakış açınızı dış dünyaya yansıtabilirsiniz.

Harika bir doğa manzarasının yer aldığı dijital stor bir perde ile güne daha mutlu ve istekli bir şekilde uyanabilir, yatak odanıza bir kez daha hayran kalabilirsiniz.

Hayvan ya da çizgi film karakter baskılı stor perdelere ise çocuklarınızın yatak odalarında yer verebilir, çocuklarınızı şımartabilirsiniz.

Yatak odanızı daha da kişiselleştirmek adına özel tasarım dijital baskılı bir tablo ile yatak odanızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Kısacası 2019 sezonunun yatak odası perde modellerinin tıpkı 2018 yılı gibi oldukça hareketli ve çeşit çeşit olduğunu ifade edebiliriz.

Vivense, Evidea Taç gibi perde denildiğinde akla ilk gelen markaların ürünlerine göz atmak için bu markaların online alışveriş mağazalarını hemen ziyaret edebilir, yeni trendler hakkında fikir edinebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. 2019 Yatak Odası Perde Modelleri için yorumda bulun

    2019 Yatak Odası Perde Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2019 Yatak Odası Perde Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.