Popüler Oturma Odası Takımları

Evlerin en önemli parçası hiç kuşkusuz mobilyalardır. Herkes evinin özel olmasını ve diğer evlere benzememesini ister. Bunun için farklı mobilyalar, aksesuarlar tercih eder. Moda denildiği zaman akıllara giyim gelse de mobilya sektörü de kendi modasını oluşturmaya başlamış durumdadır. Her sezon trend olan renklerin ve modellerin değişmesi, zaman zaman retro ve vintage akımlarının olması bunun en büyük göstergesidir.

Evin hangi bölümüne dekorasyon yapılırsa yapılsın, en önemli nokta renklerin uyumu olacaktır. Halı, perde, duvar ve mobilya renkleri birbirlerinden ayrılmaz bütünlerdir ve birbirlerine uyumlu olmaları şarttır.

Evlerde en çok zaman geçirilen yer kuşkusuz oturma odalarıdır. 2019 yılında oturma odalarında en çok neler tercih edilecek bir göz atalım.

2019 Oturma Odası Trendleri

* Ahşap- Mavi Uyumu: Soft bir mavi ile ahşap sehpalar bu sezon oldukça moda. Tüm takımı mavi yapmak istemeyenler ise tek bir berjeri mavi yapabilir, yanına koyacakları bir ya da dergilik vs. ile tamamlayabilirler.

* Popüler Renkler: Açık mavi, zümrüt yeşili, gri ve hardal sarısı bu sezon öne çıkan renklerin başında geliyor.

* Sehpalar: İster yan sehpa ister orta sehpa olsun, doğal mermer görünümü bu senenin modası olmuş durumda.

 

Ünlü Markaların Oturma Odası Takımları

İstikbal Mobilya: Şık ve rahatı bir arada bulundurmayı amaçlayan İstikbal mobilya, enflasyon ile mücadele kapsamında fiyatlarında büyük indirime gitmiş durumda. Oturma gruplarında köşe takımı, kanepe takımları, koltuk takımları ve klasik takımları bulundurmakta.

Klasik takımlarda, avangard modeller tercih edilmekte, açık renkler göze çarpmakta, berjerlerde çiçekli desenler görülmekte. Klasik modellerde fiyatlar 9 ile 15 bin Türk Lirası arasında değişmekte.

Genellikle oturma odalarında tercih edilen köşe takımlarda, zengin bir renk paleti olduğu görülüyor. Koyu renkli L koltuklara krem, bej ya da gri berjerler veya sandık özelliği bulunan puflar eşlik ediyor. Açık renklilerde ise çiçekli berjerler ve çiçekli kırlentler dikkat çekiyor. Fiyatları ise 3 bin ile 7 bin Türk Lirası arasında değişmekte.

Koltuk takımlarında da renkli takımlar görülmektedir. İkili ve üçlü takımlar ve teklilerden oluşan bu takımlarda ikili ve üçlüler aynı renkte, teklilerde zıt renkler mevcut. Yatak olma özelliği bulunan bu koltuklar gelen misafirlerin konaklaması için tercih ediliyor. Fiyatlar ise 7 ile 10 bin Türk Lirası arasında değişiyor.

Kelebek Mobilya: Oturma gruplarında sezonun moda renkleri onlar indigo mavisi ve grinin bir arada kullanıldığı, hardal sarısı ve bej tonları dikkat çekiyor. Tamamlayıcı aksesuar olarak da ahşap sehpa detayları öne çıkmış.

Mart sonuna kadar sürecek Enflasyon ile Mücadele kapsamında fiyatlarda %50’ye yakın indirim var. Salon ve oturma odası takımlarında fiyatlar 5 ile 10 bin Türk Lirası arasında değişiyor. Köşe takımlarında ise fiyatlar 2-3 bin Türk Lirası civarında.

: Oturma odasında soft renklerin ağırlıkta olduğu takımlar ağırlıkta olsa da canlı renklerin bulunduğu takımlar da yeterli miktarda mevcut. Ürünlerin kolay temizlendiği vurgulanmış durumda. Takımların fiyatları 4 ile 7 bin Türk Lirası arasında değişiyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Popüler Oturma Odası Takımları için yorumda bulun

    Popüler Oturma Odası Takımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Popüler Oturma Odası Takımları için ilk yorumu yapabilirsin.