Renkli Oturma Odası Dekorasyonu

Yeni evlenecek olan kişiler veya oturma odasının dekorasyonunu değiştirmeyi düşünen kişiler hangi tip mobilya seçmeleri gerektiği konusunda sürekli soru işaretleri yaşar. Özellikle renkli bir hayali kuruyorsanız hangi parçaları bir araya getirmeniz gerektiğini iyi bilmeniz gerekir.

Renkli dekorasyonunda ilk dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi hangi rengin sizi temsil ettiğini iyi bilmektir. Yani seçeceğiniz renklerin sizi yansıtması gerekir. Ancak bu şekilde oturma odanızı hayal ettiğiniz gibi döşeyebilirsiniz. Bu aşamada alacağınız parçaların modellerine de karar vermeniz gerekir. Bunun için birçok dekorasyon çeşidini değerlendirmeye özen göstermelisiniz. Bu dekorasyon çeşitlerinden sizin için en uygun olanına karar verebilirsiniz.

Renkli Olduğu Kadar Ferah

dekorasyonunda insanlar renkli eşyalar kullanmaktan çekinirler. Bunun en büyük sebeplerinden birisi; çok fazla renk kullanıldığı zaman oturma odasının dağınık bir görüntü almasıdır. Fakat doğru renkleri bir arada kullandığınız zaman bu tarz bir sorun yaşamazsınız. Hatta yumuşak renkler bir arada kullanıldığı zaman oldukça ferah bir görünüm oluşturacaktır.

Tablo Kullanın

Eğer oturma odanızın dekorasyonunda köklü bir değişikliğe gidemiyorsanız tablolardan yardım alabilirsiniz. Üzerinde değişik resimler bulunan ve canlı renklere sahip olan tablolar oturma odanızın daha renkli durmasına yardım edecektir. Aynı zamanda oturma odanıza harekette katacaktır.

Oturma Odanız Küçükse Üzülmeyin

Birçok kadın oturma odası küçük olduğu için istediği gibi dekore edememekten şikayet ediyor. Eğer oturma odanız küçükse ve renkli bir eviniz olsun istiyorsanız renkli köşeli koltukları kullanabilirsiniz. Bu koltuk takımları odanızda fazla yer kaplamayacağı gibi hayalinizdeki renkli oturma odasını da sizlere sunacaktır.

Avize Renkleri Önemli

Oturma odası dekorasyonu yaparken belki de önem vermediğimiz konulardan birisi avizelerdir. Fakat avize seçiminizde en az koltuk takımı seçiminiz kadar önemlidir. Özellikle evinizin renkli olmasını istiyorsanız farklı renklerde avizeler tercih edebilirsiniz. Günümüzde farklı model ve renklerdeki avizeleri her yerden bulabiliyoruz.

Klasik Ama Renkli

Bazıları oturma odası dekorasyonu sırasında da ne kadar renkli parçalar kullanmak isteseler de klasikten vazgeçemiyorlar. Aslında burada konu büyük bir çıkmaza giriyor. Renkli mi olsun, klasik mi olsun? Diye. Fakat doğru renk tercihleriyle ikisini bir arada kullanabilirsiniz. Örneğin ana renk olarak krem rengini tercih ederseniz ek kullanacağınız renkler evinizin klasik havasını bozmayacaktır. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi burada asıl önemli olan tercih ettiğiniz renklerdir.

Bir Cevap Yazın

  1. Renkli Oturma Odası Dekorasyonu için yorumda bulun

    Renkli Oturma Odası Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Renkli Oturma Odası Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.