Genç Kız ve Erkekler İçin Çalışma Masası Modelleri

Hemen her yaştan genç kız ve erkeğin ev ödevlerini yapabileceği, kitap okuyabileceği ve bilgisayarını kullanabileceği çalışma masaları; genç odalarının olmazsa olmazları arasında yer alır. Çoğu zaman raf ve dolaplarla birlikte gelen çalışma masalarında kitaplar, çeşitli ikonlar, masa lambaları ve benzeri nesneler konumlandırılabilir. Oyuncaklar ve minik bitkiler için saksılar da çalışma masalarında hoş bir yer kaplayabilir.

Genç kız ve erkeklerin sıklıkla yaşadığı dikkat dağınıklığı problemini gidermenin bir yolu da çalışma masalarını derli toplu tutmak ve şık bir şekilde tasarlamaktan geçiyor olabilir. Yaptığı işe daha iyi odaklanan gençlerin başarılı olması bu sayede mümkün hale gelir. Sevilen filmlerin posterleri veya çizgi film kahramanlarının afişleri de zaman zaman genç odalarında yer edinebiliyor. Tüm bunlar gençlerin oda içinde geçirdikleri zamanı daha eğlenceli ve verimli kılacaktır.

Kızlar için tasarlanan çalışma masalarına baktığımızda genelde karşımıza beyaz ve pembe gibi yumuşak renklerin hakim olduğu modeller çıkıyor. Erkeklerin tarafında ise çoğunlukla koyu renkli ahşap malzemeler hakim.

Gençler için çalışma masası düzenlerken en az masa kadar tercih edilecek olan sandalyeyi de titizlikle belirlemekte fayda olacaktır. Hem ergonomik, hem de şık görünümlü bir sandalye; ders çalışırken sıkılmayı ve dikkat dağınıklığını da önleyecektir.

Pencereden gelen ışığın doğrudan masa üzerine vurması da ciddi bir avantaj sağlayacağından, masayı oda içinde konumlandırırken hesabı yapmanız da önem taşır.

Bir Cevap Yazın

  1. inci dedi ki:

    bu çalışma masasının fiyatı görünmüyor acaba fiyatı nedir