Genç Odası Dekorasyonunda Kurallar

Çocuklarınızın büyüdüğü ve gençliğe adım atıkları dönemlerde, odalarının da bu duruma ayak uydurması gerekiyor. Bu nedenle siz ebeveynler olarak üstünüze düşen sorumluklar da artıyor. dekore etmek için karar aldığınız andan itibaren sizleri karşılayacak olan 4 altın kural karşınıza çıkıyor. Bu kurallar doğrultusunda dekore ettiğiniz bir genç odasının, son derece kusursuz olacağını tahmin etmek pekte zor değil.

Genç Odası Dekorasyonunda Kurallar

Genç Odası Dekorasyonu

Çocuklarınızın Büyüdüğünü Göz Ardı Etmeyin

Çocuklarınızın gençliğe adım attıkları dönemde artık eskisi kadar küçük olmadıklarını ve bir birey olma yolunda ilerlediklerini unutmayın. Bu nedenle genç odası dekorasyonu yaparken mutlaka çocuklarınızın fikirlerini alın. Çocuğunuzun zevklerini, renk tercihlerini ve görsel açıdan isteklerini göz önünde bulundurmanız, hem onun hem de sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Aksi halde onların bulunmaktan nefret ettikleri bir oda dekore etmeniz söz konusu olabilir. Bu durumdan kaçının ve direkt olarak onların fikirlerine önem verin.

Odayı Kaç Kardeşin Kullanacağını Belirleyin

Genç odası dekorasyonunda, odanın genç çocuk tarafından tek başına mı yoksa kardeşi ile birlikte mi kullanılacağına mutlaka özen gösterin. Bu soruların cevabı doğrultusunda odada kullanacağınız eşyalar ve dekor ürünleri değişim gösterebilirken, kardeşlerin zevkleri farklılık gösterebildiği için iki tarafı da tatmin edecek şekilde bir yaklaşım göstermeniz gerekmektedir. Öte yandan iki tarafında ortak fikirlerine ve eşya seçimlerine dikkat etmek, çok daha iyi bir genç odası dekorasyonu yapmanıza neden olacaktır.

veya Genç Erkek Odası Mı?

Genç odası dekorasyonu konusunda cinsiyet ayrımı çok büyük önem taşımaktadır. Bir dekore ederken kullanılacak dekor unsurları çok farklıyken, bir genç erkek odası dekore ederken kullanılacak dekor unsurları farklıdır. Bu nedenle birtakım ayrımları göz önünde bulundurarak, cinsiyete dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca genç kız odası dekorasyonlarında unisex ürünlerin de kullanılabileceğine dikkat etmeniz son derece büyük önem taşımaktadır.

Onların Hayalleri

Genç odası dekore ederken, gençlerin kafalarında oluşan bir oda profili elbette bulunmaktadır. Bu profili veya gençlerin hayallerindeki odayı yaratmak, onların odalarına daha fazla ısınmalarına sebep olacaktır. Gençlerin hayal gücü ve hayal dünyasındaki unsurlar değişim gösterebileceği için ne gibi bir oda istediklerini ve hayallerindeki odanın taslağını çizmelerini istemeniz, odanın dekoru bakımından size çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Hatta bu nedenle genç odası dekorasyonunda çocuğunuzun fazlasıyla memnun kalacağını ve hiç odasından çıkmak istemeyeceğini gözlemlemeniz mümkün olabilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Genç Odası Dekorasyonunda Kurallar için yorumda bulun

    Genç Odası Dekorasyonunda Kurallar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Genç Odası Dekorasyonunda Kurallar için ilk yorumu yapabilirsin.