Öğrenci Evi İçin Dekorasyon Önerileri

Neredeyse herkes öğrencilik hayatı yaşamıştır. Üniversiteyi il dışında okuyan kişilerin ise büyük bir çoğunluğunun kendi evi olmuştur. Öğrencilik hayatının masrafı derken için genellikle herkesin büyük bir bütçe ayırma gibi bir durumu söz konusu değildir. Aslında Büyük bütçeler ayırmadan hesaplı bir şekilde yapabilirsiniz.

Dekore Edilirken Neye Dikkat Edilmeli?

-Kalınacak ev öğrenci evi olduğu için bazen bütçeye katkı sağlaması için bazen de bireysel sebeplerden ötürü birkaç kişi aynı evde kalmayı tercih etmektedir. İlk başta bunu düşünmeli ve evde kaç kişi yaşayacağınıza karar vermelisiniz.

-Yatak odaları dışındaki bölümler genellikle ortak kullanım alanları olduğu için ortak kullanımlara göre dekore edilmesi gerekiyor. Bu bölümlerin dekorasyonunu evde birisiyle kalacaksanız ona uygun şekilde yapabilirsiniz.

-Dekorasyonda bütçe en önemli konulardan birisidir. Genellikle öğrencilerin bu konuda bütçesi çok kısıtlı oluyor. Bu yüzden dekore etmek istediğiniz alanları bir anda değil de yavaş yavaş öncelik sırasına göre dekore etmeniz gerekiyor. Örneğin oturma grubu veya kanepe alacaksanız masayı daha sonra almalısınız.

-Mobilya seçimi sırasında lüks ve çok pahalı olmayan ürünleri tercih etmelisiniz. Teşhir ürünler almanız bütçenizi daha da rahatlatacaktır. Çok kısıtlı bütçesi olan kişiler temiz ve az kullanılmış ikinci el ürünleri tercih edebilirler.

-Eğer yatıya kalacak misafirleriniz varsa veya aile ziyaretleriniz olacaksa alacağınız oturma gruplarının açılıp yatak olabilecek gruplar olmasına dikkat edebilirsiniz. Bu şekilde misafir geldiği zaman yatak aramak zorunda kalmazsınız.

-Öğrenciler genellikle her gün düzenli olarak temizlik yapmazlar. Bu yüzden mobilyalarınızı çok açık renkte olmayacak modern mobilyalar arasından seçebilirsiniz.

-Yatak odası dekorasyonunu yapacağınız zaman mutlaka baza ve yatak tercih etmelisiniz. Bu şekilde gerek duymadığınız fazla eşyalarınızı veya mevsimlik kıyafetlerinizi bazanın altına yerleştirebilirsiniz.

-Gardırop seçimi sırasında ise fazla büyük olmayan ve portatif bir gardırop seçebilirsiniz. Bu şekilde hem rahat temizlik yaparsanız hem de taşınma gibi durumlarda zorlanmazsınız.

-Büteniz yeterliyse kitaplık ve çalışma masası gibi ürünleri yapı marketlerden temin edebilirsiniz. Yapı marketlerde yer alan ürünler fiyat olarak uygun olduğu gibi malzeme olarak da hafiftir.

-İkinci el eşyalar için spotçulara veya eskicilere göz atabilirsiniz. Bu eşyalarda yapacağınız ufak değişiklikler kullanılabilir bir hale getirecektir. Aynı zamanda piyasadaki fiyatlarından çok çok uygun fiyata alabilirsiniz.

-Daha önceden kullandığınız minderlerin veya pufların kumaşlarını değiştirip kullanabilirsiniz. Bu şekilde ek masraf yapmadan yeni oturma alanları oluşturursunuz.

Bir Cevap Yazın

  1. Öğrenci Evi İçin Dekorasyon Önerileri için yorumda bulun

    Öğrenci Evi İçin Dekorasyon Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Öğrenci Evi İçin Dekorasyon Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.