Genç Kızlar Odaları İçin Tasarım İpuçları

Genç kızların içinde bolca zaman geçireceği odaları mümkün mertebe rahat ve konforlu bir şekilde tasarlamak hayati derecede önem taşır. Bu yüzden en sevilen renk tonunun ağırlıkta kullanıldığı nevresim takımları, yastıklar, yatak örtüleri, halılar ve mobilya modelleri tercih edilmelidir. İsterseniz yatak odasında tek bir renk kullanabilir, isterseniz farklı kombinasyonlar deneyebilirsiniz. Ama her zaman için tasarım aşamasında odayı kullanacak olan gençlerle birlikte hareket etmenizde fayda olacaktır. Böylece ideal bir oda tasarlayabilmeniz mümkündür.

Tek renk mi, duvar kağıdı mı?

Duvarda kullanılan renkler veya duvar kağıdı modelleri, bir odanın atmosferini olumlu veya olumsuz yönde etkileyecek en önemli tasarım öğesidir. Bu yüzden kişiliğinizi yansıtan, sizi iyi hissettiren hangi seçenekse tercihinizi duvar kağıdı veya tek renkli bir duvar boyasından yana kullanabilirsiniz. Dilerseniz daha sonra kolayca kaldırabileceğiniz yapışkan motifleri duvara uygulayabilmeniz de mümkün.

Depolama alanı oluşturun

Hiç kimse odasının dağınık olmasını istemez. Kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı, ders kitaplarınızı ve tüm özel eşyalarınızı saklayacağınız depolama birimlerine odanızda mutlaka yer verin. Bu kimi zaman bir komodin, kimi zaman da gardırop olabilir.

Koltuk kullanmayı ihmal etmeyin

Arkadaşlarınız size misafir geldiğinde odanızda halının üzerine oturmasını istemezsiniz, değil mi? Bu yüzden mutlaka odanızda bir koltuk bulundurun. Tabii bunun için biraz geniş bir odaya sahip olmanız şart. Özellikle puf veya armut koltuklar genç kız odalarına çok yakışıyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Genç Kızlar Odaları İçin Tasarım İpuçları için yorumda bulun

    Genç Kızlar Odaları İçin Tasarım İpuçları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Genç Kızlar Odaları İçin Tasarım İpuçları için ilk yorumu yapabilirsin.