Banyo Aydınlatması Nasıl Yapılır ?

aydınlatması yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken unsur banyonun ne kadar sıklıkla kullanıldığıdır. Eğer banyo, çok kişi tarafından yoğun olarak kullanılıyorsa başka bir aydınlatma sistemi, yoğun olarak kullanılmayan banyolara da başka bir aydınlatma sistemi yapılır. Ayrıca banyo aydınlatmada aynalar ve banyonun genişliği de diğer önemli unsurlardır.

 

Aydınlatması Nasıl Yapılır?

 

Eğer sadece bir ya da birkaç kişi tarafından kullanılıyorsa özel bir aydınlatma yapılabilinir. Örneğin gözünüz fazla ışığa dirençsiz ise ve göz kapaklarında hemen yorulma gözleniyorsa banyoyu hafif olarak aydınlatmak gerekir. Ya da bu durumun tam tersinde ışık miktarı çoğaltılabilinir. Banyo sürenizi uzatıp banyo keyfinizi uzatıyorsanız loş aydınlatma en doğru tercih olabilir. Eğer banyo birçok kişi tarafından yoğun olarak kullanılıyorsa her kişi için özel aydınlatma yapılamayacağı için normal standartlarda bir insana göre aydınlatma sistemi yapılmalıdır.

 

Özellikle hanımlar ayna karşısında uzun süre süslenmeyi sever. Eğer bu gibi durumlar varsa özellikle ayna önü aydınlatma çok iyi yapılmalıdır. Kişi aynaya baktığında yüzünü en net biçimde görmelidir.

 

Banyo aydınlatması için ayna önemli bir role sahiptir. Aydınlatma aynaya yakın ve aynadan yansıyıp diğer alanları da aydınlatabilecek şekilde konulursa güzel bir görüntü elde edilebilir. Banyoya canlılık katmak istiyorsanız renkli ışık sistemlerini deneyebilirsiniz.

 

Banyo Aydınlatma Örnekleri

 

resim 1

 

Gayet canlı ve dinamik renklerle oluşturulmuş bir banyoya her bölümlü aydınlatabilecek bir aydınlatma sistemi yapılmış. Banyonuzda özellikle çeşit çeşit renkler bulunuyorsa her noktanın aydınlanması önemlidir.

 

resim2

 

Bu banyo aydınlatması örneğinde LED lamba ve spot lamba bir arada kullanılmış.

Bir Cevap Yazın

  1. Banyo Aydınlatması Nasıl Yapılır ? için yorumda bulun

    Banyo Aydınlatması Nasıl Yapılır ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Banyo Aydınlatması Nasıl Yapılır ? için ilk yorumu yapabilirsin.