Banyo Dekorasyonlarında Trend Renkler Nelerdir?

Evimizin içerisinde en kısa vakit geçirdiğimiz noktalardan biri olan banyolar, kısa vakit geçirilmesine rağmen dekorasyon seveler için çok büyük önem taşıyan bir yerdir. Bu nedenle dekorasyonu, dekorasyon öğeleri ve dekorasyonunda kullanılacak renkler de, yine aynı şekilde özel olmalıdır. Peki dekorasyonlarında trend renkler nelerdir ve hangi renklerin kullanılması daha iyi bir görüntü sağlayacaktır?

Dekorasyonlarında Trend Renkler Nelerdir?

Banyo Dekorasyonlarında Trend Renkler

Trend Dekorasyonlarında Kullanılan Renk Tonları

Banyo, belki de evlerin en küçük hacme sahip olan bölgelerinden biridir ve bu nedenle ferah bir dekorasyona sahip olması çok büyük önem taşımaktadır. Banyonuzun ferah görünebilmesi adına ise renk uyumu ve genel renk ağırlığı özen gösterilmesi gereken bir konudur. Trend banyo dekorasyonlarında, ferah, rahatlatıcı ve alanı daha iyi gösterecek olan birçok renk çeşidi bulunmaktadır. Bu renk çeşitleri, kişinin kendi zevk kriterlerine göre değişim gösterebilecekken, banyonuzda yorgunluğunuzu atacak olan ve daha rahatlatıcı renk tonlarına yönelmek, banyo deneyimi açısında da size büyük bir katkı sağlayacaktır. Banyonuzun sıkıcı, bunaltıcı ve ağır bir havaya sahip olması, zaman içerisinde banyonuzda gittikçe uzaklaşmanıza neden olacaktır.

Banyo Dekorasyonları İçin Trend Renk Seçenekleri

Banyo dekorasyonlarında renk tonlarının ve renk ağırlığının ne gibi kriterler doğrultusunda yapılacağını çözdüğümüze göre, sıra geliyor banyomuzda kullanabileceğimiz renklere. Banyolarda kullanılan renklerin, ferahlatıcı, sakinleştirici ve huzur verici renkler olmalarının yanı sıra, kiri ve pisliği kolay kolay belli etmeyen renkler olması da son derece büyük önem taşımaktadır. Açık mavi ve pembe renkleri, trend renk seçenekleri olarak hanımların karşısına çıkarken, kirlerin saklanması konusunda da yine bu renkler büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu renkler, banyonuzun daha büyük görünmesine yardımcı olacakken, banyoyu kullanırken renkler nedeniyle sıkılmanızı engelleyecektir.

Banyo Dekorasyonlarında Kullanılmaması Gereken Renkler

Banyo dekorasyonlarında açık mavi ve pembe renklerinin, banyoya ayrı bir hava katacağını daha önce de belirtmiştik. Ancak bazı renkler var ki, mutlaka banyonuza sokmamanız ve hatta olabildiğince uzak tutmanız gerekmektedir. Çünkü bu renkler, zaten alan olarak küçük olan banyonuzun daha küçük, daha basık ve daha sıkıcı görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle de banyo olurken, rahatlamak ve yorgunluğunuz atmak yerine, daha çok strese girmeniz ve yorgunluğunuzu üstünüzden atamamanız söz konusu olabilmektedir. Koyu renkler, banyoların bir numaralı düşmanlarıyken, beyaz ve benzeri renk tonlarından da uzak durmak gerekmektedir. Genel olarak arada renkler ve açık renk tonları, ciddi anlamda büyük bir hacim kazandıracaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Banyo Dekorasyonlarında Trend Renkler Nelerdir Banyo Dekorasyonlarında Trend Renkler Nelerdir? için yorumda bulun

    Banyo Dekorasyonlarında Trend Renkler Nelerdir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Banyo Dekorasyonlarında Trend Renkler Nelerdir? için ilk yorumu yapabilirsin.