Banyodaki Kötü Kokuları Yok Etme

Hepimizin banyolarında zaman zaman kötü kokular oluşabiliyor. Bu kokular hem bizi çok fazla rahatsız ediyor hem de misafir geleceği zaman çok büyük sorun teşkil ediyor. Pırıl pırıl temizleseniz de bazen bu kokuya bir türlü engel olamayabilirsiniz. Hatta bazen o kadar can sıkıcı bir hal alır ki görünürde hiçbir sorun olmadığı halde inanılmaz ve dayanılmaz bir koku hiç gitmez. Daha sonra bu iş sizin banyoda tütsüler yakmanıza kadar gidebilir. Bu gibi durumlarda ilk yapılması gereken şey kokunun nedenini bulmaktır. Ancak bu şekilde bu lanetli kokuyu alt edebilirsiniz. Şimdi öncelikle bu kokulara neler neden olabilir bir kontrol edelim.

Su Giderlerinde Tıkanıklıklar

Bu kokuların birçoğu bu sebepten kaynaklanıyor olabilir. Bu noktada mutlaka borularınızı kontrol etmelisiniz. Eğer lavabo, küvet veya tuvaletteki atık giderleriniz tıkalı ise bunlar bu kokuya sebep olabilir. Giderlerinizi temizledikten sonra tekrardan tıkanıp size sorun çıkartmaması için bu giderlere tuvalet kâğıdı, kâğıt havlu, saç gibi yabancı maddeleri atmamaya özen göstermelisiniz. Tabi ki bazen de sizden kaynaklı olmayan tamamen tesisat hatalarından dolayı da borular tıkanabiliyor. Bunu çözmek için yapabileceğiniz birkaç bir şey var. Sorunun büyüklüğüne göre uygulamanız gereken çözüm yöntemi de değişmektedir. İlk olarak uygulayabileceğiniz yöntemler arasında lavabo pompası kullanmak olabilir. Bu popalar pek öyle görünmese de gerçekten çok yardımcı olabilir. Gerçekten de henüz tamamen tıkanmamış boruları açmakta çok başarılılardır. Bir diğer çözüm yöntemi de marketlerde bulabileceğiniz ve oldukça uygun fiyatlara satılan lavabo açıcılar. Bu kimyasal ürünler gerçekten saç gibi yabancı tıkanıklık sebeplerini çözmende oldukça başarılıdır. Bunun için her hangi bir marketten alarak henüz tam anlamıyla tıkanmamış bir gidere kullanım talimatlarını takip ederek uygulayabilirsiniz. Ama eğer bütün bunları ısrarla uygulamanıza rağmen hiçbir şey çözülmediyse yapılacak şey bir uzman yardımı almak olacaktır. Hemen bu yönteme başvurmak size pahalıya mal olabilir. Çünkü birçok firma tesisat için banyoyu kırar daha sonra yeniden yaptırmak gibi birçok sorun çıkabilir. Tabi bunun için son yıllarda ortaya birçok firma çıktı ve bunlar kırmadan kamera ile tıkanıklığı tespit edip açıyorlar. Bunlar ile de iletişime geçerek anlaşabilirsiniz. Aslına bakarsanız bu pis kokuların kesin ve etkin önemi biraz masraflı olsa da tüm tesisatı yenilemektir. Çünkü çok eski bir evde oturuyor ve eski tesisat kullanıyorsanız bu sorun sık sık tekrarlanacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Banyodaki Kötü Kokuları Yok Etme Banyodaki Kötü Kokuları Yok Etme için yorumda bulun

    Banyodaki Kötü Kokuları Yok Etme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Banyodaki Kötü Kokuları Yok Etme için ilk yorumu yapabilirsin.