Bazayla Uyumlu Başlık Nasıl Seçilir?

Yaşam alanlarının sakin, huzur veren ve en özel mekanları yatak odalarıdır. Dinlenebilmek yeni güne enerjik bir başlangıç yapmanın yolu kullandığınız yatak ile baza başlık kombinasyonun konforundan geçiyor. Yatak odasının genel dekorasyon stili ile uyumlu olarak seçtiğiniz baza başlık modelleri ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Deri ve farklı kumaş seçenekleri ile tarz yaratan İder Mobilya baza başlık seçenekleri gözü yormayan sade tasarımları ile dikkat çekiyor. Klasik tarzda baza modellerini ise daha gösterişli olan örme kumaş ve koyu renk başlık seçenekleri ile kombin yapabilirsiniz. Göz alıcı ya da sade bir şıklığın yansıması İder Mobilya’nın yatak başlığı modelleri ile kişiselleştirilmiş alanlar yaratabilirsiniz.

Bütüncül Bir Şıklık için Başlık Seçimi Nasıl Olmalı?

Yatak odasında dekorasyon tarzını belirleyen ana unsur yatak seçimidir. Gece boyunca üzerinde uyuyacağınız yatağın baza ile uyumlu olması uyku konforunu maksimuma taşır. Bunun için seçtiğiniz baza modelini tamamlayan onu dekorasyonun baş tacı yapan baza başlığı ile uyumuna dikkat etmek gerekir. Kullanılan malzemeye ve dekorasyon stiline göre baza başlık modellerinde farklı birçok seçenek mevcut. Ancak seçim yaparken dikkat edilmesi gereken temel nokta odadaki diğer dekorasyon unsurları ile uyumudur. Örneğin; sade minimal çizgilerin hakim olduğu bir yatak odanız varsa o zaman yüksek olmayan düz bir başlık uygun bir seçim olabilir. Yüksek, oyuntuları fazla olan bir başlıktan kaçınmanız gerekir. Geniş ölçülere sahip bir yatak kullanıyorsanız o zaman baza başlık uyumu için başlığın boyutlarını olabildiğince geniş tutabilirsiniz. Büyük bir yatak odasında küçük ve gösterişsiz bir yatak başlığı ortamın genel dekoratif görüntüsünü bozabilir.

Yatak Odalarında Tarz Yaratan Başlık Modelleri

Yatak odasının genel havasını yansıtan lüks bir görünüm için avangard baza başlık ile bütüncül bir şıklığa imza atabilirsiniz. Nostaljiden vazgeçemeyenler için zamansız tasarımlar ferforje başlıklarla modern stili birleştirmek mümkün. Ancak ağır metal malzemeden yapıldığı için sık sık evinizi değiştiriyorsanız, o zaman uygun bir seçim olmayabilir. Farklı malzemeleri bir arada kullanarak da uyumlu bir baza başlık tarzı yaratmak mümkün. Ahşap ve deri birlikteliğini deneyerek doğadan ilham alan rustik bir dokunuşa imza atabilirsiniz.

Yatak Odanızda Kişiselleştirilmiş Bir Dekorasyon

Evinizin stilini yenilemek ya da küçük bir dokunuşla havasını değiştirmek istiyorsanız farklı stillerde üretilen birçok başlık çeşidi arasından seçim yapabilirsiniz. Yatak ya da bazayı değiştirmeden sadece başlığı değiştirerek bile çarpıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Baza başlık uyumunda stilin yanı sıra renklerin de etkisini göz ardı etmemek gerekir.

Genel dekorasyon tarzı sade olan bir yatak odası için çarpıcı bir renkle odak noktası oluşturulabilir. Örneğin bazanın rengi ile kontrast bir renk aradığınız canlılığı yatak odanıza taşımanıza yardımcı olabilir. Eğer baza başlık kombinasyonunda seçiminiz gösterişli bir model ise o zaman diğer dekorasyon unsurlarında sadelikten yana olmalısınız. Çünkü renk seçimi ile odak noktası haline getirdiğiniz yatak başlığı ile çok fazla gösterişli dekoratif unsurlara gerek kalmaz.

Yaşam alanlarınızın en özel mekanı yatak odanızda İder Mobilya’nın sade ve şık tasarımlı başlık modelleri ile kişiselleştirilmiş bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Yatak odanızda tarz yaratan baza başlık çeşitleri İder Mobilya’nın bütçenize uygun kampanyaları ile ulaşılabilir fiyat seçenekleri sunuyor. Sadelikten yana olanlar için açık ve yalın tonlar, daha gösterişli alanlar için örme ve koyu renkli başlık modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Yatak odanızda yaratmak istediğiniz tarza uygun modeller için İder Mobilya’ya hemen şimdi göz atabilir, baza başlık fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Bazayla Uyumlu Başlık Nasıl Seçilir? için yorumda bulun

    Bazayla Uyumlu Başlık Nasıl Seçilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bazayla Uyumlu Başlık Nasıl Seçilir? için ilk yorumu yapabilirsin.