Bisiklet Giyimi Nasıl Olmalıdır?

Zorlu patikalardan zorlu yol sürüşlerine kadar bisiklet sürerken giydiklerinizin performansınız üzerinde büyük etkisi olabilir. İster sıcak bir gün için hafif ve rahat, ister yağmur veya soğuk havayı dışarıda tutmak için kalın ve dayanıklı bir şey olsun, çok çeşitli bisiklet kıyafetleri ve aksesuarları arasından seçim yapabilirsiniz.

Bisiklet Kıyafetlerinin Farklı Türleri Nelerdir?

Bisiklet Şortları

Bisiklet giyim söz konusu olduğunda şortlar satın alırken dikkat edilmesi gereken iki temel özellik vardır. İlk olarak, esnekliğe ihtiyacınız olacak. Sonuçta, bacaklarınız herhangi bir bisiklet yolculuğunda işin çoğunu yapar. Bisiklet şortlarının vücudunuzla birlikte hareket edebilmesi ve hareketi kısıtlamaması gerekir. En iyi seçenek genellikle esnek bir kumaştır ve şortunuzun bacaklarınıza tam olarak oturmasına yardımcı olacak çok sayıda panele sahip olmasını sağlamaktadır.

Dolgu, diğer önemli özelliktir. Vücut ağırlığınız genellikle sele üzerinde birkaç noktaya dayandığından, özellikle uzun süre bisiklet kullanıyorsanız hassas bölgelerde ağrı ve sertlik oluşabilir. Bununla mücadele etmek için bisiklet şortlarımızın çoğu, seleden gelen basıncın bir kısmını hafifletmeye yardımcı olan yerleşik dolgu veya güderi ile birlikte gelir. Garip bir pozisyonda oturmaya alışmayacağınız için, bisiklete yeni başlıyorsanız, ekstra dolgu için kesinlikle minnettar olacaksınız!

Bisiklet Formaları

İyi bir bisiklet forması seçmek, kısa yolculuklarda bile hayatı çok daha kolay hale getirecektir. Bisiklet formaları, gidonlara eğilirken veya yokuş tırmanırken dik sürerken vücut şeklinize uymanın yanı sıra, birkaç önemli işi de yerine getirir.

Eyer üzerinde çok çalışıyorsanız, muhtemelen terlemeye başlayacaksınız. İyi bir bisiklet forması bu teri vücudunuzdan uzaklaştırarak sizi hem kuru hem de rahat tutar ve sıcaklığınızı düzenlemeye yardımcı olur. Ayrıca soğuksa tam tersini yapacaklar ve ısıyı korumanıza yardımcı olacak başka bir yalıtım katmanı görevi görecekler.

En sevdiğimiz bisiklet forması özellikleri, formanın alt kısmında bulacağınız ceplerdir. Bunlar, uzun yolculuklarda çok kullanışlıdır ve anahtarlarınızı, telefonunuzu, enerji jellerinizi, çok amaçlı aletinizi veya yedek lastiğinizi sırtınızda ve yolun dışında saklamanıza olanak tanır.

Ceketler ve Yelekler

Kışın sürüyorsanız, uzun kollu bir forma, ısıyı korumanın ve rüzgarı kollarınızdan uzak tutmanın harika bir yoludur. Herhangi bir sürücüye sıcak veya serin kalmanın anahtarının ne olduğunu sorun, size her şeyin katmanlarla ilgili olduğunu söyleyeceklerdir. Ek ısı tasarrufu için bir forma ve ceketi karıştırmayı veya hatta formanızın altına bir taban katmanı eklemeyi deneyin. Dikkat edilmesi gereken diğer özellikler, istenmeyen hava akımlarını durdurmak için kısa paçalar ve yollarda görünmenize yardımcı olacak neon renklerdir. Bisiklet giyim ürünlerini görmek isterseniz https://www.jordanred.com/ linkine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Bisiklet Giyimi Nasıl Olmalıdır? için yorumda bulun

    Bisiklet Giyimi Nasıl Olmalıdır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bisiklet Giyimi Nasıl Olmalıdır? için ilk yorumu yapabilirsin.