Boş Duvar Dekorasyonu

Eski zamanlarda yaşayan insanlar bilir evimizde odalarımızın duvarlarında hiçbir yer boş kalmazdı. Her yere sevdiğimiz sanatçıların posterlerini yapıştırır, elimizde el işi şeklinde yaptığımız dantelleri asardık. Her gece uyumadan önce o posterlerle konuşur, dertleşir, onları öper ve zarar gelmesin diye gözümüzden sakınırdık ama gün geçtikçe posterler kalkıp yerini tablolar renkli kağıtları aldı.

Hal böyle olunca bizlerde evimizin dekorasyonuna daha çok önem verip boş duvarlarımızı hem uygun fiyatta hem de zevklerimize uygun nasıl doldurabiliriz diye araştırma yapar olduk. Evinizi aldınız duvar renginize mobilyalarınıza perdelerinize karar verdiniz renklerini de tam ayarladım dediğiniz anda gözünüze boş duvarlarınız takılacaktır elbette. Bu da kullandığınız aksesuarlar eşyalarınız bunların renkleri veya ne kadar göz doldurduğuyla alakalıdır. Sahip olduğumuz birçok aksesuar vardır mesela ama odamızla uyumu olmadığı için odayı boş gösterir ya da öyle bazı aksesuarlarımız öyle gösterişlidir ki hiçbir şeye gerek kalmaz. Tabloları sevmeyen ya da onunla odasını tamamladığınız düşünmeyen insanlar için tavsiyemiz tercihlerini şık ve göz doldurucu duvar kağıtlarından yana kullanmalarıdır. Duvar kağıdı seçimi, ne asılır ki bu duvara?, ne renk seçim yapmalıyım?, bana pahalıya gelir mi? gibi sorulardan da kurtulmanızı sağlayan kolay bir yoldur. Bize kalırsa odanızdaki TV ünitesi bölümünün daha gösterişli olması odaya farklı bir hava katacaktır. TV arkasına yanına bir şeyler asmak çok doğru değildir çünkü televizyonunuz o astığınız şeyleri gölgeleyecektir. Bunun için aksesuar seçimi yerine şık ve güzel bir duvar kağıdı kullanmanızı öneririz.

Duvar DekorasyonuAçık tonlarda mobilyalara sahip iseniz Renkli aksesuar ve yastıklarla zaman kaybetmeyip yine aynı canlılıkta duvar kağıdı seçerek salonunuza güzel bir hava katabilirsiniz. Duvar kağıdını çok abartı buluyorsanız son zamanlarda en çok tercih edilen aksesuar türü olan aynaları da tercih edebilirsiniz. Duvarınıza ayna kaplatabilirsiniz. Ayrıca aynanızın modeline göre küçük odalarınızı genişletebilirsiniz. Başka için elinizi cebinize götürmeniz gerekebilir.  Cam veya ayna kaplı odanızda aynalar ve camlar ışığı yansıttığı için odanızdaki miktarını arttırarak daha ferah ve aydınlık görünmesini sağlar tabi bunların getirdiği temizlik de hayatınıza yeni bir uğraş katacaktır. Genellikle aynalar konsollar odanızı daha şık bir gösterecek farklı bir zenginlik katacaktır.  Eğer benim buna zamanım yok diyorsanız ayna yerine şık çerçeveliklerde kullanabilirsiniz tabi ki bunlarında renkleri odanıza uyumlu olmalıdır. Farklı olarak da güzel anılarınızın olduğu şık duvar galerileri oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Boş Duvar Dekorasyonu Boş Duvar Dekorasyonu için yorumda bulun

    Boş Duvar Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Boş Duvar Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.