Chester Kanepe Dekorasyonu

Evimizi dekore ederken bazılarımız spor bazılarımız ise klasik türlerden hoşlanır ve tercihlerimizi mobilyalarımızı aksesuarlarımızı bu yandan kullanırız. Bulunduğumuz şehir, sahip olduğumuz meslek, sevdiğimiz renkler bunlar hep bizim için dekorasyonumuzu tasarlamada etkili olan özelliklerdir. Bu makalemizde sizlere son zamanlarda en çok tercih edilen Chester Kanepe dekorasyonundan bahsedeceğiz. Bu kanepe türü klasik bir türdür. Ağır bir duruş sergiler. Bulunduğu ortamı lüks gösterir ve oraya şıklık katar. Bu kanepe türünün tam ismi Chesterfield’ dir.

Tercihlerini lüksten şıklıktan kullanmak isteyen insanların en çok tercih ettiği türdür. Chester kanepelerin en güzel özelliklerinden biri hem klasik bir model olup hem de olduğu ortama modernlik katmasıdır.  Genellikle deri kaplamalıdır ve büyük düğmelerle süslemelidir. Ülkemizde birçok yerde satılmakta olup birçok renk ve modele sahiptir. Eğer kanepenizi  sade renklerden seçecekseniz kullanacağınız yastıkları renkli seçmeli eğer kanepelerinizi renkli seçecekseniz kullanacağınız yastıklarınızı sadelikten yana kullanmalısınız.

Chester KanepeYastık sayısını olabildiğince az tutmalıyız çünkü Chester model zaten abartılı bir modeldir. Chester kanepe sayınız fazla ise onları karşılıklı bir şekilde kullanmanız odanızı daha gösterişli gösterecektir. Chester modelini farklı türlerle de kullanabilirsiniz. Yani spor bir türle de kullanabilirsiniz. Chester kanepeler deyince akla klasik aksesuarlar ahşap görünümlü salon takımları gelebilir oysaki Chester modelini renkli aksesuar ve halılarla da kullanabilirsiniz. Önemli olan kullandığınız eşyaların kanepenin rengine uyumlu olması ve odanızın duvar rengine uyumlu olmasıdır. seçiminizi yaparken klasik türleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Hatta bu klasik halı ve chester kanepe takımınızı yine bu şekilde klasik olan ve masa takımıyla kullanabilirsiniz. Deri bir Chester koltuğu renkli kumaşlar şık bujiteriler parlak aksesuarlar ve camdan mobilyalar ile kullanabilirsiniz. Klasik modelleri seviyor ama çok oymalı modelleri sevmiyorsanız bu model tam size göre. Diğer yandan bir Chester modelini renkli ve parlak yastıklar ve cam aksesuarlarla da kullanabilirsiniz. Mesela kahverengi bir koltuk takımınız var ise açık ve canlı renkler tercih edebilirsiniz.  Bu renkler turkuaz, mavi ve fuşya olabilir. Bu renklerde yastık tercihi yapabilir ve aksesuarlar elde edebilirsiniz. Chester koltukların renkli modellerinin seçimlerini yaparken aynı şekilde koyu renkli kanepelere sahip iseniz açık tonları, veya açık tonlarda kanepelere sahip iseniz koyu tonları tercih edebilirsiniz. Chester model klasik bir model olduğu için halınızı da klasik modellerden seçebilir aksesuarlarınızı odanıza göre kombin edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Chester Kanepe Dekorasyonu Chester Kanepe Dekorasyonu için yorumda bulun

    Chester Kanepe Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Chester Kanepe Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.