Boyanabilir Duvar Kağıtları Sizin De Hoşunuza Gidecek

Duvar dekorasyonunda zarafet ve şıklık sizin için önemliyse ilk tercihiniz boyanabilir duvar kağıdı modelleri olmalıdır. Kabartma desenlere sahip olan bu duvar kağıtlarını istediğiniz renklerde boyayarak kendi zevk ve tarzınıza uygun bir duvar kağıdı haline getirebilirsiniz. Kolay temizlenebilme ve boyanabilme özelliğine sahip olan bu duvar kağıtları gösteri seven kişilerin özellikle dikkatini çekiyor.

Boyanabilir Duvar Kağıtları Nerelerde Kullanılabilir?

Farklı desenlere sahip olan kabartma baskılı duvar kağıtlarıyla ev ve ofisinizde farklı düzenlemeler yapabilirsiniz. Sizlere sunulan desen çeşitliliğini değerlendirerek farklı desenleri aynı ortamda kullanabilirsiniz. Bu sayede hiçbir evde veya ofiste göremeyeceğiniz farklı bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Boyanabilir duvar kağıtları duvarlarınızda lüks bir görünüm oluşmasını sağlayacaktır. Dekorasyonunuzun gösterişli durmasını da sağlar. Gösterişli ve lüks bir salon dekorasyonu için boyanabilir duvar kağıtları tercih ederek salonlarınızı daha gösterişli hale getirebilirsiniz.

Küçük çocuklara sahip olan ailelerin en büyük problemlerinden birisi; çocukların duvarları çizmesi veya kalemleriyle boyamasıdır. Boyanabilir duvar kağıtları ise bu evrede ailelerin yardımına koşuyor. Özellikle için eğlenceli, farklı ve neşeli bir stil oluşturan duvar kağıtları rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hatta çocuk odalarındaki duvar kağıtlarını çocuklarınızla beraber boyayarak onlara odalarını daha iyi şekillendirme imkanı verebilirsiniz.

Boyanabilir Duvar Kağıtlarında Hangi Kullanılır?

Boyanabilir duvar kağıtlarının boyanması sırasında su bazlı silikon boyalar önerilmektedir. Bu boyalardan kullandığınızda istediğiniz zaman yıkayabilir, silebilir veya değiştirebilirsiniz. Kaliteli boya kullanarak profesyonel bir şekilde boyadığınız duvar kağıdını 2 – 3 yıl boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Boyanabilir Duvar Kağıtları Nasıl Boyanır?

Duvar kağıdınızı boyamaya başlamadan önce ilk olarak duvar kağıdınızı iyi bir şekilde yapıştırdığınıza emin olmalısınız. Hatta vaktiniz varsa duvar kağıdınızı yapıştırdıktan 2 – 3 gün sonra boyamaya başlamalısınız. Zemini iyi bir şekilde kurumayan duvar kağıdında siz boyama yaptığınız sırada delinme, kayma veya farklı tahribatlar oluşabilir. Bu durum da hem emeklerinizin hem de bütçenizin boşa gitmesine sebep olacaktır.

Su bazlı silikon boyalar aynı boyanabilir duvar kağıtları gibi esnek bir yapıya sahiptir. Bu da boyayla duvar kağıdının iyi bir şekilde kaynaşmasına yardımcı olur. Sonucunuzun daha mükemmel olacağından emin olabilirsiniz.

Boyanabilir duvar kağıdı boyanacağı sırada plastik ya da yağlı boya kullanımı yapılarında oluşan yoğunluk ve kalınlık sebebiyle önerilmemektedir. Duvar kağıtları genellikle hafif ve yumuşak boyaları sever. Bu yüzden silikonlu su bazlı boyanın ayarını da çok iyi bir şekilde yapmalısınız. Çok inceltilmiş olan boya duvar kağıdının renginin açılmasına sebep olabilir.Bu da istediğiniz görüntünün oluşmasına engel olacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Boyanabilir Duvar Kağıtları Sizin De Hoşunuza Gidecek için yorumda bulun

    Boyanabilir Duvar Kağıtları Sizin De Hoşunuza Gidecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Boyanabilir Duvar Kağıtları Sizin De Hoşunuza Gidecek için ilk yorumu yapabilirsin.