Çalışma Masası Dekorasyon Önerileri

Yalnızca lise ya da üniversite eğitimimiz esnasında değil; üniversite sonrası süreçte de en çok kullandığımız ev mobilyalarımız arasında bulunuyor çalışma masalarımız. Öyle ki yoğun iş temposunda eve bırakmak zorunda kaldığımız işlerimizi odamızdaki çalışma masasında bitirmeye çalışıyor; bu esnada çalışma masamızın çok karışık olması durumunda bir türlü işimize odaklanamıyoruz.

Özellikle yazarlık, grafikerlik, çevirmenlik gibi home office işlerde çalışıyorsak diğerlerine nazaran çalışma masası dekorasyonuna ve düzenine daha da özen göstermemiz gerekiyor.

Bu yazımızda kısaca işinize yarayabilecek birkaç çalışma masası dekorasyon önerilerine değinmek istiyoruz.

İşte; sizde çalışma iştahı uyandıracak; size odanızı ve işinizi sevdirecek çalışma masası dekorasyon önerileri listemiz:

 

  • Şirin mi şirin bir kendin yap kalemlik ile dekorasyonunuza renk katın!

Kendi ellerinizle özenle hazırladığınız şirin bir kalemlik ile dekorasyonunuza renk katabilir; her çalışma masasında bulunması gereken ‘kalemlik’ aşamasını tamamlayabilirsiniz.

Örneğin; keçe yardımıyla kolaylıkla yapabileceğiniz bir kedişli kalemlik sayesinde işten bunaldığınız her an o güzel kedinizi hatırlayabilir; çalışmaya daha istekli bir şekilde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

  • Çalışma masalarının olmazsa olmazı: Fotoğraf çerçevesi

Hangimiz sevdiklerimizi yanımızda hissettiğimizde en sevmediğimiz işleri bile çabucak halletmiyoruz ki?

Sizler de sevginin gücünden ilham alanlardansanız; çalışma masanıza sevgilinizin ya da ailenizin fotoğraflarının bulunduğu bir fotoğraf çerçevesi koyabilirsiniz.

Bu sayede hayatta kim ve ne için çalıştığınızı bir kez daha hatırlayabilir; çalışma azminizin daha da perçinlenmesini sağlayabilirsiniz.

  • Çalışma masanızın daha tertipli kalmasına yardımcı olacak duvar rafları

Kitaplık yerine duvar rafları kullanmayı tercih ettiğimiz bu günlerde; çalışma masası dekorasyonunuzu güçlendirecek olan duvar rafları sayesinde kalemliğiniz, çerçeveniz ve ihtiyacınız olan birkaç diğer zorunlu eşya dışındaki tüm kitaplarınızı ve eşyalarınızı masanızın üzerinden kaldırabilir; duvar raflarına yerleştirebilirsiniz.

Bu sayede karmaşık, bunaltıcı ve aradığınızı bir türlü bulamadığınız bir ortamda çalışma derdini de geride bırakabilirsiniz.

  • Daha fazla ışık ihtiyacınızda yardımınıza koşan: Lambader

İşimize odaklanabilmemiz ve işimizi daha kolay bir şekilde yani gözlerimiz yorulmadan bitirebilmemiz üzerinde şüphesiz ki doğru bir aydınlatma sistemine sahip olmamız son derece önemli!

Özellikle öyle anlar oluyor ki odadaki ışığın yetersiz olduğunu düşünüyor; önümüzdeki kitaba ya da bilgisayara neredeyse içine girecekmiş kadar yaklaşabiliyoruz.

Böyle durumlarda özellikle geceleri kullanmak adına kaliteli bir lambader satın alabilir; uzun saatler süren gece ders ya da final çalışmalarının sizi yorgun ve bitap düşürmesinin önüne geçebilirsiniz.

Keyifli bir çalışma yaşamına sahip olmanız dileğimizle…

 

Bir Cevap Yazın

  1. Çalışma Masası Dekorasyon Önerileri için yorumda bulun

    Çalışma Masası Dekorasyon Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çalışma Masası Dekorasyon Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.