Cafe Dekorasyonu İçin Birkaç Öneri

Cafe dekorasyonu özen isteyen bir konudur. Günde yüzlerce müşterinin zaman geçirdiği bu mekanlar özgün ve şık bir şekilde tasarlanmalıdır. Özellikle gençlerin uğrak yeri olan cafeler uygun dekorasyonla daha dikkat çekici mekanlar haline getirilebilir.

Cafe dekorasyonu yapılırken çoğunlukla hangi profilde müşteri potansiyeli olduğu dikkate alınmalıdır. Genelde gençlerin gittiği cafe dekore edilirken gençlerin istekleri ve önerileri dikkate alınarak çalışmalar yapılmalıdır. Cafelerde önemli detaylardan birisi renktir. Genellikle pastel ve koyu renklerin kullanıldığı mekanlarda artık daha canlı ve gösterişli renkler de kullanılmaya başlanmıştır. Açık renkli ortamlar günün yorgunluğundan ya da stresinden kurtulmak için cafeyi tercih eden insanlar üzerinde rahatlatıcı etki bırakacaktır. Ancak çoğunluk koyu renkleri tercih ederek klasik dekorasyon stilinden vazgeçmemektedir. Açık renk duvar ve döşemeler mekanın daha ferah ve geniş görünmesini sağlayacaktır. Mekanınız küçükse, açık renklerle mekanda genişlik sağlayabilirsiniz. Masa ve sandalyeler mekanın renkleriyle bütünlük sağlamalıdır. Masalar ne çok yüksek ne de alçak olmalıdır. Müşterilerin rahat etmesini sağlayacak koltuk ya da sandalyeler kullanılmalıdır. Rahatsız eden oturma grupları derhal mekandan uzaklaştırılmalıdır. Masalar birbirine çok yakın olmamalıdır. Yeterli ışık ve ses sistemi sağlanmalıdır. Duvarlarda çağdaş ve estetik çizgiler kullanılarak mekanın farklı olması sağlanmalıdır.

Cafe dekorasyonu yapılırken abartılı dekorasyon stillerinden uzak durmak gerekmektedir. Fazla detay bazen sıkıcı olabilmektedir. Küçük ve hoş bir cafe müşterilerinizin daha rahat etmesini sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Cafe Dekorasyonu İçin Birkaç Öneri için yorumda bulun

    Cafe Dekorasyonu İçin Birkaç Öneri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cafe Dekorasyonu İçin Birkaç Öneri için ilk yorumu yapabilirsin.