Çalışma Masalı Ranza Tavsiyeleri

Çalışma masalı ranza tasarımı, çalışma masası bulunan, üzerinde de yatağı vardır ve bu sayede alandan tasarruf sağladığı için yoğun ilgi gösterilmektedir. Sadece alan açısından değil, odanın verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayabilmek için, baza satın almak veya masa yaptırmak yerine doğrudan tek bir üründen yararlanılması mümkün kılmaktadır. İşte çalışma masalı ranza tavsiyelerimiz;

Çalışma Masalı Ranza Tasarımları

Siyah, lacivert, mavi, turuncu, kırmızı, yeşil ve beyaz gibi birçok renkte mobilya satın alabilirsiniz. Özellikle tasarımlardaki en büyük farklar, ranzanın ve masanın ayrılan alanın yapısından kaynaklanmaktadır. Genellikle bu modellerde, klavye koyabilmeniz için alt bir bölüm yer almaktadır. Tek parça halinde, ranzanın altı kısmı çalışma alanına dönüştürülür. Bu sayede ranzanın altında hem ders çalışmak için uygun bir alan oluşur hem de bilgisayar ekipmanlarınızı yerleştirmek için yeterli alanlar elde edebilirsiniz.

Çalışma Masalı Çekmeceli Ranza

Çalışma masaların yer aldığı ranzalarda özellikle çift yataklar, tercihe göre kullanılabilecek yapılara sahiptir. Bu nedenle satın alınacak modelde çift yatak mı tek yatak mı olduğuna dikkat edilmesi gerekir. Üstte ve altta birer yatak, alt kısımda bir çalışma masası bölümü ve üst kısımda yukarı çıkmak için bir merdiven bulunur.

Bu stildeki ranzaların ve çalışma masaların yer aldığı tasarımın en dikkat çekici özelliklerinden birisi çekmece dizaynıdır. İç çamaşırları ve diğer kıyafetlerin yerleştirilmesi nedeniyle özel olarak çekmece yerleşimi yapılır. Bu durumlarda doğrudan, ranzanın üst tarafına çıkmak için kullanılan merdivenin şık tasarımla merdivenin çekmece haline getirilmiş olması beğeni kazanmaktadır.

çalışma masalı ranza

Çalışma Masalı Çift Yataklı Ranza

Bazı modeller özellikle de kitaplık şekillerinde küçük bir alana yer verilebildiği gibi, alanlarında bulunması mümkündür. Odanızın bir duvarının enini göre ölçerek, satın almak istediğiniz tasarımın bu boyutlara uygun yapılarda olup olmadığını anlayabilirsiniz. Tüm modellerde aynı boy ve en bulunması gibi bir durum söz konusu olmadığı için, çalışma masalı ranzayı modellerini yerleştirmek için bu detayın atlanmaması önemlidir. Üstte bir yatak bulunurken, altta tarafta bir yatak olması isteniyorsa, bu durumda uzunluğunda ortalama 100 cm ekstra boyutlar karşımıza çıkabilmektedir.

Yataklı Çalışma Masası Tasarımları

Yataklı ve özel olarak talep gören çalışma masalı tasarımlarda, kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanımı son derece önemlidir. Bu modelleri sadece çocuklar kullanmadığı için, yetişkin bireylerin de güvenli bir şekilde uyuyabileceği ve çalışabileceği bir mobilya olmaktadır. Çelik ve demir materyallerle kuvvetlendirilmesi sayesinde uzun yıllar boyunca kullanıma uygundur. Ayrıca kullanılan malzemelerin silinebilir bir yapıya sahip olması, kolaylıkla temizlenmesine imkan sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Çalışma Masalı Ranza Tavsiyeleri için yorumda bulun

    Çalışma Masalı Ranza Tavsiyeleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çalışma Masalı Ranza Tavsiyeleri için ilk yorumu yapabilirsin.