Dar Yatak Odası Nasıl Döşenir?

Şehir merkezlerine yeni inşa edilen evlerin büyük çoğunluğu artık sanılanın aksine daha metrakere yüzölçümüne sahip oluyor. Ailelerin küçülmesi, insanların artık yalnız yaşamaya başlaması gibi sebepler yüzünden çoğu kişi 100 metrekare ve üstü evlerde oturmayı tercih etmiyor. Bunun sonucunda da evlerin tüm odaları küçülüyor, yatak odası dahil. Günün en az 5-6 saatini uyuyarak geçirmesi gereken insanların bu uykuyu çekecekleri yerin dar olması can sıkabilir.

Herkesin kabul edeceği üzere büyük alanlar çok daha iyi tasarlanabilir, daha farklı ve yenilikçi dekoratif tasarım öğelerine yer verilebilir. Ancak alanlar için böyle mi? Daha az eşya kullanmalı, atacağınız her adımı titizlikle belirlemeli ve mümkün mertebe kullanışlı mobilyalara yer vermelisiniz. Eh, bunun da pek kolay olduğu söylenemez. Ancak siz de dar ve küçük bir yatak odasına sahipseniz, bu alanı nasıl döşemeniz gerektiğini şu şekilde izah edebiliriz:

Az ama öz eşya!

Birden çok amaca hizmet eden, kullanışlı ve şık mobilyalara yer açın. Son dönemde üretilen modüler birçok baza modeli mevcut, bunlara göz atabilirsiniz. Kullanmadığınız zaman ortadan kaybolan ve duvara monte edilen bu bazalar yatak odasında geniş alan elde etmenize yardımcı olabilir. Buna ek olarak dikey yönde uzayan eşyalara yer açmanız da akıllıca olacaktır. Bu mobilya modellerinin yatay eksende geniş yer kaplayan mobilyalara nazaran daha şık durduğu da bir gerçek.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Dar Yatak Odası Nasıl Döşenir? için yorumda bulun

    Dar Yatak Odası Nasıl Döşenir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dar Yatak Odası Nasıl Döşenir? için ilk yorumu yapabilirsin.