Küçük ve Kullanışlı Banyolar İçin Tasarım Fikirleri

Dikey yönde şehirleşen metropoller, yalnızlaşan insan ve küçülen aile… Bu tablonun sonucunda inşa edilen yeni konut tipi yerleşimlerde sürekli olarak 1+1 ve 2+1 gibi küçük daireleri görüyoruz. Bu da sınırlı alan olduğu için banyolara olması gerekenden daha az yer ayrılması zorunluluğunu doğuruyor. Evin kendisi küçük olduğu için banyo da doğal olarak küçülüyor. Üstelik küçük banyolarda estetik yanınızı sergileyebilmeniz için çok fazla çaba sarf etmeniz gerekebiliyor. Ancak dar alanlarda dahi ne kadar etkili sonuç alabileceğinizi görmek istiyorsanız, aşağıdaki banoy modellerine şöyle bir göz atmanız yeterli olacaktır.

Hünerlerinizi sergilemeye hazır mısınız?

Kişisel tarzınızı ve stilinizi yansıtabileceğiniz banyolar artık çoğu tasarımcı için hünerlerini sergileme alanına dönüşmüş durumda. Oldukça zorlu, bir o kadar da keyif verici olan küçük banyo tasarımlarında her zaman için kullanışlı ve şık mobilya öğelerine yer verilmeli. Zeminlerde kullanacağınız döşemelerde isterseniz karo seramik, isterseniz de sert ahşap tercih edilebilir. Ancak banyodaki buhar ve nemden olumsuz etkilenmeyecek materyallerin kullanılması her zaman için en ideali.

Küçük banyolardan bahsetmişken ana renk tonuna değinmemek olmaz. Uygulandığı alanı çok daha geniş ve ferah gösteren renkleri kullanmanız gerekecektir. Bu renkler de açık yeşil, beyaz, gri ve yavru ağzı olarak sıralanabilir. Zeminde kullandığınız seramikleri duvarlara taşımak da yine seçenekleriniz arasında. Tek renk duvarlara kıyasla daha göz alıcı durduğu bir gerçek.

Bir Cevap Yazın

  1. Küçük ve Kullanışlı Banyolar İçin Tasarım Fikirleri için yorumda bulun

    Küçük ve Kullanışlı Banyolar İçin Tasarım Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük ve Kullanışlı Banyolar İçin Tasarım Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.