Dekorasyonda Ayna Kullanmak

Aynalar yalnızca kendimize baktığımız nesneler değil, aynı zamanda mekan dekorasyonlarının da vazgeçilmezidirler. Çünkü bir mekanda kullanmak o mekana genişlik ve alan kazandırır. Aynı şekilde estetik bir görünüm de verir. Ama ayna bir mekanın, özellikle bir evin içerisine gelişi güzel yerleştirilmez. Bu nedenle ayna kullanmanın da bazı püf noktaları vardır. Özellikle fizik kurallarını bilmek ve bundan faydalanmak ayna dekorasyonun da önemlidir.

Örneğin bir salonu düşünelim. Gündüz vakti ne yaparsak yapalım o salon istediğimiz aydınlığa ulaşmıyorsa, pencere karşısına şık ve zevke uygun bir koyarak salona giren ışığı iki katına çıkarabiliriz. Gelen ve yansıyan ışın evin yeterli aydınlığa ulaşmasını sağlayacaktır. Elbette dediğimiz gibi bu ayna öyle gelişigüzel olmamalı, dekoratif durmalı ve ortamın rengine uygun olmalıdır. Eskiden bu tarz aynaları bulmak kolay olmasa da, bugün birçok yerde yüzlerce çeşit farklı ayna tipini bulmak mümkün. İş salonunuza hangi aynayı koyacağınıza kalıyor.

salon aynası

Yatak odası da aynanın sıklıkla kullanıldığı yerler arasında. Özellikle giyinirken en büyük yardımcımız olan aynaları yatak odası dekorasyonunda boydan boya olacak şekilde seçmek gerekiyor. Bu sayede odada zengin bir görüntü yakalamak mümkün. Yine eğer alan darlığından dolayı asma ya da ayaklı kullanamıyorsanız, son dönemin trendlerinden aynalı gardropları almayı tercih edebilirsiniz. Böyle bir imkanınız yoksa, gardrobunuzu aynayla kaplatabilirsiniz.

yatak odası ayna

Yine evden çıkarken antre ya da koridor bölgesinde de aynalar kullanılır. Bu bölgeye konulacak şık bir dresuar evin girişi için hoş bir görünüm yaratır. Eğer koridorunuz uzunsa çok parçalı aynalar kullanarak hem aydınlık hem de derinlik yaratabilirsiniz. Bu tip aynalar koridora hareket kazandıracağı için, aynı zamanda koridoru sıkıcılıktan da arındırır.

dresuar ayna

Bir Cevap Yazın

  1. Dekorasyonda Ayna Kullanmak için yorumda bulun

    Dekorasyonda Ayna Kullanmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dekorasyonda Ayna Kullanmak için ilk yorumu yapabilirsin.