Giyinme Odası Dekorasyonu

Küçük evlerde giyinme odası oluşturmak zor gibi görünse de aslında birçok yöntemi var mesela satın alacağınız bir askılık ile eşyalarınızı askılayabilir ve bir paravan ile yatak odanızda kendinize küçük bir giyinme odası oluşturabilirsiniz. Fakat evinizde giyinebileceğiniz bir oda için yeterli odanız var ise giyinme odası için farklı birçok dekorasyonu deneyebilirsiniz.

Giyinme Odasında Olması Gerekenler

Giyinme Odası Dekorasyonu 1

Giyinme odaları aydınlık olması gereken alanlardır çünkü kıyafetler ister askılarda ister katlı bir şekilde raflarda duruyor olsun, kıyafetlerinizi tam olarak göremeyeceğiniz için seçerken sorun yaşayabilirsiniz. İster spot ışıklar ile isterseniz de portatif ışıklar ile aydınlatabilirsiniz. Dolabın kapaklarına yerleştireceğiniz ışıklar da aydınlatma ihtiyacınızı karşılayabilir.

Giyinme odalarında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise dolaplardır. Dolapları kapaklı dolaplardan tercih edebilir ya da açık raf sistemi kullanarak daha rahat görebileceğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz. Askıladığınız kıyafetleriniz de kapak kullanmayarak hem düzenli bir görüntü oluşturur hem de kapakları açınca odaya daraltmış olmazsınız. Açık renk dolaplar ile daha geniş ve ferah bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Giyinme Odasında Ayakkabı Rafı

Giyinme Odası Dekorasyonu 2

Giyinme odası denince akla ilk olarak kıyafetler gelse de giyinme odasında yer kaplayan bir eşyalar arasında ayakkabılarda yer almaktadır. Ayakkabılarınız için bir köşede sık raf sistemi oluşturarak ayakkabılarınızı düzenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca ayakkabılarınızı birer birer kutulara koyarak da saklayabilirsiniz. Ya da topuklu ayakkabılar için özel olarak dizayn edilmiş rafları kullanabilirsiniz. Çantalarınız için bir askı ya da yine bir raf sistemi kullanabilirsiniz.

Giyinme odanızda mutlaka olması gereken eşyalardan birisi de aksesuarlarınızı asabileceğiniz bir pano veya özel kutulardır. Giyinme odasında olmazsa olmaz denilen bir detay da boy aynasıdır. İster portatif olarak kullanabilir isterseniz dolabınızın kapağına monte edebileceğiniz bu boy aynaları giyinmeniz konusunda en büyük yardımcınız olacaktır.

Eğer giyinme odanız yeterince geniş ise tek kişilik bir koltuk kıyafetlerinizi denerken size çok yardımcı olacaktır. Giyinme odaları yatak odanızda geniş bir yer açarken giyinme sürenizi de oldukça kısaltacaktır.  Her kıyafetinizi bir arada görebileceğiniz giyinme odaları küçük detaylar ile oldukça şık olacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Giyinme Odası Dekorasyonu için yorumda bulun

    Giyinme Odası Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Giyinme Odası Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.