Dekorasyonda Feng Shui Kuralları Nelerdir?

 

Hızlı tempolu yaşam tarzlarımızla, daha fazla rahatlık, sağlık ve mutluluk için özlem duyuyoruz. Zindeliği zihnimize, bedenimize ve özellikle günlük hayatımıza dahil etmenin yollarını arıyoruz. Bu, evlerimize ve odalarımıza dek uzanıyor. Fakat feng shui kuralları ve teknikleri ile huzurlu bir iç mekan yaratabiliriz. Günlük yaşamınızda huzurlu ve sağlıklı kalmak için feng shui felsefesini benimseye hazırsanız; bu yazımız hoşunuza gidecek! İşte dekorasyonda feng shui’nin olmazsa olmazları…

 

Evin Girişi/Fuaye

Fuaye, feng shui için bakılması gereken en önemli alanlardan biridir. Girişin parlak ve ışıklı olduğundan emin olun. Alanı dağınıklıktan uzak tutun. Kapı zilinin düzgün çalışıp çalışmadığına bakın.

 

Oturma Odası

Oturma odası, aile üyelerinin ve misafirlerinin bir araya gelebilecekleri bir alandır. Tipik olarak daha resmi bir alandır. İdeal olarak, onu açık ve davetkar tutmak istersiniz. Feng shui kuralları oturma odası söz konusu olduğunda da önemlidir. Bu alanı geliştirmeyi amaçladığınız enerjilere göre tasarlamak için beş element rengini kullanın. Sağlıklı bir alan oluşturmak için yeşil bitkilerden yararlanın. Kanepe ve / veya sandalyeleri komuta pozisyonunda yapılandırmayı unutmayın.

 

Yemek Odası

Feng shui kuralları yemek odasında da uygulanmalıdır. Yemek odası dekorasyonu, birlikte yemek yeme ve beslenmek için toplandığımız yerdir. Sevdiklerimizle bağlantı kurma imkanı yaratır. Yemek masası başka amaçlar için de kullanılıyorsa, yemek için temiz bırakıldığından emin olun. Canlı çiçekler, enerjiyi davet edeceğinden dolayı bu alanda kullanılabilir.

 

Mutfak

Mutfak dekorasyonu, evdeki en önemli feng shui mekanlarından biri olarak öne çıkar. Sağlığı, bolluğu ve zenginliği sembolize eder. Ne kadar iyi beslendiğimiz, dünyada nasıl göründüğümüzle doğrudan ilgilidir. Ocağı temiz ve iyi durumda tutun. Suyu kaynatmak için de olsa ocağı günde en az bir kez kullanın. Bu, enerjiyi aktif tutar. Son kullanma tarihi geçmiş yiyecekleri imha etmeyi unutmayın.

 

Yatak Odası

Feng shui kuralları yatak odası için de büyük önem arz eder. Yatak odası, feng shui’yi evinize getirmeye başlamak için müthiş bir alandır. Bu oda, orada uyuyan şahsı temsil eder. Feng shui dizaynı bu iç mekanda etkili ve hızlı bir şekilde çalışabilir. Nedeni ise hayatınızın çoğunu yatağınızda uyuyarak geçiriyor olmanızdır. Yatağınızı komuta pozisyonuna yerleştirin. Yatağın altında herhangi bir depolama alanı ve dağınıklık olmamalı. Yatak altı, ideal olarak, tamamen havaya ve qi dolaşımına açık olmalıdır. Son olarak yatak başlığınızın yatağınıza sağlam biçimde tutturulduğundan emin olun.

Site: https://evdekorasyonlari.net/

Bir Cevap Yazın

  1. Feng Shui Ev Dekorasyonu Dekorasyonda Feng Shui Kuralları Nelerdir? için yorumda bulun

    Dekorasyonda Feng Shui Kuralları Nelerdir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dekorasyonda Feng Shui Kuralları Nelerdir? için ilk yorumu yapabilirsin.