Eski Eşyalardan Dekorasyon Fikirleri

Kullanmadığınız, artık eskimeye yüz tutmuş, çöpe atmayı ya da eskiciye vermeyi düşündüğünüz eşyalarınızla yepyeni, oldukça şık görünen ve modern tasarımlar yaratmaya ne dersiniz?

Mutfaklarınızda, ofislerinizde, salonlarınızda kullanabileceğiniz cıvıl cıvıl aksesuarlar, duvar süsleri ve objeler elde etmeyi diliyorsanız; sizler için özenle hazırladığımız ‘eski eşyalardan dekorasyon fikirleri’ başlıklı bu yazımıza hemen göz atabilir; evinizi dekora etmeye koyulabilirsiniz.

Dekorasyona ve ilginç tasarımlara ilgi duyuyor; el becerinize güveniyorsanız aşağıdaki ‘eski eşyalardan yeni tasarım önerilerimize bir şans vermenizi öneriyoruz.

İşte, sizde ilham kaynağı olacak, şirin mi şirin eski eşyalardan dekorasyon fikirleri listemiz:

  • Eski merdivenlerden kitaplık yapımı

Özellikle ağaca tırmanmak ya da tül asmak için kullandığımız eski ahşap merdivenlerimiz; yeniden dekore edildiğinde muhteşem bir kitaplığa ya da duvar rafına dönüşebiliyor.

Oldukça sıra dışı bir dekorasyon fikri olan eski merdivenlerden yapılan kitaplıklar; salonlarımızın yanı sıra yatak odalarımızı ya da ofislerimizi süsleyebilecek güzellikte görünüyor.

Yakın zamanda kitaplarınızı koyabileceğiniz yeni bir kitaplık almayı düşünüyorsanız; öncelikle bu dekorasyon önerimizi mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz.

  • Kaşıklardan avize yapımı

 

Özellikle düğün ya da kına gecesi gibi özel günlerde kullandığınız ancak bir türlü atmaya kıyamadığınız plastik kaşıklarınız ya da modası geçtiği için bir süredir mutfağınızın en ücra köşesinde sakladığınız kaşıklarınız ile şık mı şık bir avize yapabilir; hazırladığınız bu avizeyi evinizin en güzel odasında kullanabilirsiniz.

Yapımı son derece basit olan kaşıklardan elde ettiğiniz avizeleri dilerseniz sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

  • Eski kitaplardan duvar rafı yapımı

Hangimizin evinde yıllar öncesinden kalma ansiklopedilerimiz ya da eski okul kitaplarımız yer almıyor ki?

Eski kitaplarınızı atmaya kıyamıyorsanız; onlardan en güzel şekilde yararlanmak adına onları birer duvar rafına kısa bir süre içerisinde çevirebilir; oldukça sevimli bir duvar rafı hazırlayabilirsiniz.

  • Eski ampulden gaz lambası yapımı

Son derece şaşırtıcı, bir o kadar da faydalı bir ‘eski eşyadan dekorasyon fikri’ olan ampulden gaz yapımı; kimin aklına gelmiş bilmiyoruz ama o kişiye teşekkür etmek istiyoruz.

Evlerinizde patladığı için kullanmadığınız ampulleri çöpe atmak yerine onları gaz lambasına çevirerek; karanlık gecelerinizde kullanabileceğiniz harika gaz lambaları elde edebilirsiniz.

  • Bisiklet Tekerinden Avize Yapımı

Son dönemlerin oldukça popüler akımlarından biri olan bisiklet tekerlerinden yapılan dekoratif aksesuarlara hemen hemen her kafede karşılaşıyoruz.

Sizler de bu akıma katılmak adına eski kullanmadığınız bisikletinizin tekerini şık bir avize yapımında kullanabilir; herkesin hayran kalacağı bir avize tasarlayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Eski Eşyalardan Dekorasyon Fikirleri için yorumda bulun

    Eski Eşyalardan Dekorasyon Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eski Eşyalardan Dekorasyon Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.