Eskitme Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Cadence eskitme kremleri yaşam alanlarında bulunan eşyaları yeniden tasarlamak isteyenlerin kullandığı başlıca hobi ürünlerinden bir tanesidir. Özellikle pandemi ile birlikte evlere kapanan insanlar boş zamanlarında keyifli vakit geçirmek için etrafında bulunan eşyaları güzelleştirmeye başladı. Tüm yüzeylere kolaylıkla uygulanan ve lekeli, vintage, antik, eski ve yıpranmış görüntüsü sağlayan Cadence eskitme kremi insanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Kullanılan yüzeylerde gerçekçi eskimiş görüntüsü vermektedir. Su bazlı bir ürün olması ile eskitme kremi EN71 ve CE normlarına uygundur. Ayrıca içerdiği maddelerle sağlığa hiçbir zararı yoktur.

Cadence Eskitme Kremi Çeşitleri

Cadence boya markasının zevkinize göre kullanılabilecek 7 farklı çeşit eskitme krem rengi seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar;

 • DP-1302 Paslı Kahve
 • DP-1306 Antik Koyu Kızıl
 • DP-1307 Vintage Vişne
 • DP-1303 Yıllanmış Bordo
 • DP-1304 Çam Yeşili
 • DP-1305 İsli Siyah
 • DP-1300 Espresso Kahve
 • DP-1301 Kızıl

Cadence Eskitme Kremi Nasıl Kullanılır?

Metal, ahşap, polyester, cam,  plastik, seramik, mdf ve mum gibi tüm eskimiş ve yüzeylerde, yıpranmış eşyaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cadence boya, kullanılan yüzeylerde oluşturduğu ton ve leke farklılıkları ile eşyanızın gerçekten antik ve eski bir görünüm almasını sağlamaktadır. Eşyanızın sür-sil tekniği ile eskitilmiş görüntüsü verebilirsiniz. Sünger, fırça, pamuklu ve üstüpü bir bezle uygulanması oldukça basittir. Sabun ve suyla rahatça temizlenmektedir. Akrilik boya sürülmüş yüzeylerde uygulama yapmanız önerilmektedir.

Cadence Eskitme Kremi Uygulaması

1- Uygulama yapmak istediğiniz bölgeyi güzelce temizlemeniz gerekir.

2- Cadence Eskitme Kreminden bir miktar kaba boşaltmanız gerekir.

3- Kuru süpürme hariç diğer tüm yöntemler kremin kurumasını geciktirmektedir. Bu nedenle içine bir miktar Glazing Medium eklemeniz gerekir.  ¼ oranında eklemeniz yeterli olmaktadır.

4- Kuru süpürme olarak bilinen teknikle eskitme fırçası ya da ponpon sünger yardımı ile kremi yüzeye uygulamanız gerekir.

5- Diğer uygulamalardan biri olan sil-süpür tekniği ise sizin beğeneceğiniz bir renk seçerek bir kat boya uygulamanız gerekir. Daha sonra Glazing Medium ile karıştırdığınız eskitme kremini uygulamanız gerekir. Ardından nemli bir bez veya sünger yardımı ile görmek istediğiniz tona kadar silme işlemini uygulayabilirsiniz.

6- Doğal ağaç görünümleri elde etmek isterseniz en çok tercih edilen renklerden biri olan Eskitme kremi 150 ml 1300 Espresso Kahve ile boyandıktan sonra budak tarağı ile üstünden geçerek işleminizi sona erdirebilirsiniz.

Sanatsal hobi firması ihtiyaç duyulan tüm ürünleri kolayca ulaşabilmenizi sağlamaktadır. www.sanatsalhobi.com.tr sitesine tıklayarak evinize en iyi boyaları ve hobi ürünlerini kolayca satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

 1. Eskitme Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır? için yorumda bulun

  Eskitme Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eskitme Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.