Ev Dekorasyonunda Denizci Stili

İnsanların neden her zaman deniz manzaralı ev satın almanın hayalini kurduğunu hiç merak ettiniz mi? Evet, tahmin ettiğiniz gibi deniz mavisi her zaman için insanı rahatlatan ve stresten uzaklaştıran bir olagelmiştir. Denizin dalgaları kıyıya vurdukça tüm dert ve sıkıntılarınız biraz daha hafifler. Eğer denizin yanına gidemiyorsanız, denizi neden evinize getirmeyesiniz ki? Aşağıda örnekleri listelenen denizci stili tasarımlar, ev dekorasyonlarında dinginleştirici ve rahatlatıcı bir atmosferi yakalayabilmeniz için size ilham verebilir.

Yoğun geçen bir günün ardından rahatlamanıza yardımcı olacak denizci stili dekorasyon akımı en çok Akdeniz’e kıyısı olan şehirlerde tercih edilir. Ancak dileyen herkesin evine mavi ve beyaz tonlu dekore edebilmesi elbette mümkün.

Denizci stili tasarımlarda bunlara dikkat!

Ev dekorasyonunda denizci stilini uygularken kullanacağınız ana renk beyaz olmalıdır. Buna ek olarak mavinin açık ve koyu tonlarını da tercih edebilirsiniz. Zemini ise her zaman ahşap döşemeyle kaplamanız tavsiye edilir. Bu, evin içindeyken kendinizi gemi güvertesindeymiş gibi hissetmenize de yardımcı olur.

Duvarlarda mavi rengi tercih edebilir, üzerine farklı ebatlarda beyaz çıkartmalar ve denizciliğe özgü şekiller yapıştırabilirsiniz. Mavi ve beyaz renklerinin hakim olduğu yatak örtüleri, nevresim takımları ve koltuklar da evin daha ferah ve iç açıcı olmasını sağlayacaktır. Keza perdelerde de bu iki rengi harmanlayabilmeniz mümkün. Hasır koltuklar, deniz kabuklarıyla süslenen vazolar da denizci stili dekorasyonunuzda mutlaka yer almalı.

Bir Cevap Yazın

  1. Ev Dekorasyonunda Denizci Stili için yorumda bulun

    Ev Dekorasyonunda Denizci Stili için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ev Dekorasyonunda Denizci Stili için ilk yorumu yapabilirsin.