Küçük Çocuk Odaları İçin Tasarım Fikirleri

Çocuk odalarını baştan aşağıya yenilemeye karar verdiğinizde küçük alanlarla uğraşmak gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Ancak bunun için daha fazla endişelenmenize gerek yok. Küçük çocuk odalarını da aşağıda sergilenen tasarım modellerinden ilham alarak gayet güzel bir şekilde dekore edebilmeniz mümkün. Böylece çocuklarınızın eğlenceli vakit geçireceği, ödevlerini yapabileceği, hayata dair yeni bilgiler öğreneceği ve içinde bulunmaktan zevk alacağı bir alan oluşturabilirsiniz.

Kız veya erkek çocukları için tasarladığınız çocuk odalarında ilk olarak yatak ve çekmeceleri ele almanız gerekir. Geleneksel olarak tek kişilik yatakları duvara dayamak, çocuk odasında yeteri kadar boş alan elde etmenizi sağlar. Bu yatağın boyutunu belirlerken çocuğunuzun yaşını da mutlaka göz önünde bulundurun. Eğer çocuğunuz henüz yatakta yatacak kadar büyük değilse sevimli bebek karyolalarından satın alabilmeniz de mümkündür. Bazalara kıyasla daha küçük olduğu için çocuk odasını daha ferah gösterecektir.

Yatak seçerken baş ve ayak taraflarında çekmeceleri olan modelleri tercih etmenin de faydasını görebilirsiniz. Çocuğunuzun iç çamaşır ve atletlerini bu çekmecelerde depolayabilirsiniz. Böylece oda içinde ve ayrı çekmece barındırmanıza da gerek kalmamış olur. Eğer çocuk odasında ranza kullanmak istiyorsanız dolaplı ranza modellerine de göz atabilirsiniz.

Çocuk odalarında alan kazanmak için duvarları da kullanın. Kitap ve kırtasiye eşyalarını duvarlara kuracağınız açık raflarda saklamak, sık kullanılan bu malzemelere çocuğunuzun kolayca ulaşabilmesini de sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Küçük Çocuk Odaları İçin Tasarım Fikirleri için yorumda bulun

    Küçük Çocuk Odaları İçin Tasarım Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Çocuk Odaları İçin Tasarım Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.