Yeşil Renkli Yatak Odası Tasarımları

Huzuru, sakinliği, dinginliği ve aydınlığı temsil ettiği için hemen herkes yeşil rengi sever. Bir anlamda hayatın rengi olarak da niteleyebileceğimiz bu renk, bulunduğu ortamın atmosferini değiştirebilme özelliğine de sahiptir. İnsanları pozitif olarak etkiler. Bu sebepten olsa gerek, evini baştan dekore eden çoğu kişi de yeşil rengi mobilyalarında bol bol kullanır. Yatak odaları da buna dahil. Eğer siz de yatak odasında yeşil rengin hakim olmasını istiyorsanız, aşağıda yer alan muhteşem tasarımlara göz atarak nasıl bir şey istediğinizi kararlaştırabilirsiniz.

Tabii yeşil renkli bir yatak odası tasarlarken aşırıya kaçıp odanızı vahşi bir ormana döndürmemeye de dikkat etmeniz gerek. Örneğin yatak odasının tüm duvarlarını yeşile boyamaktansa yalnızca bazanın yaslanacağı taraftaki duvarda yeşil renk tercih edilebilir. Böylece odanızı belirgin bir şekilde canlandırabilirsiniz. Yalnızca aşırıya kaçmamaya ve gözü rahatsız edici şekilde yeşil rengi kullanmamaya özen gösterin, yeter.

Baskın bir renk olan yeşil en çok bej ve beyaz tonlarla uyum sağlar. Turuncu ve sarı gibi seçenekler de yatak odanızı aydınlık göstermenize yardımcı olur. Yine de sadelikten hoşlanan çoğu kişinin açık renkli mobilyalar kullanmayı tercih ettiğini not düşmek gerekir.

Yatak odasında bulunan diğer duvarlarda da yeşil renkli aksesuarlar kullanarak zıt bir görünüm elde edebilirsiniz. Örneğin yeşil renkli duvarın karşısında yine yeşil bir çerçeve asarak sevdiğiniz fotoğrafları sergileyebilmeniz mümkündür.

Bir Cevap Yazın

  1. Yeşil Renkli Yatak Odası Tasarımları için yorumda bulun

    Yeşil Renkli Yatak Odası Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeşil Renkli Yatak Odası Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.