Gri ve Pembe Renkli Çocuk Odası Takımları

Konu çocuk odasını tasarlamaya geldiğinde insanların aklına genelde iki ana renk gelir: Mavi ve pembe! Kız çocukları için pembe, erkekler içinse mavi rengin ağırlıklı olarak kullanıldığı çocuk odalarına hepimiz aşinayız. Fakat biraz daha özgün ve yenilikçi bir tercih yapmak isterseniz, bu renklerle birlikte gri rengini de çocuk odalarında kullanmayı deneyebilirsiniz. Mavi ve pembe renk kullanımı sadece ülkemizde değil, dünyanın hemen her yerinde yaygın olarak kullanılıyor. Hal böyle olunca çocuğunuzun kendisini özel hissetmesini sağlayacak bir renk kullanmak isteyebilirsiniz. Gri renk, bunun için oldukça uygun bir seçim olacaktır.

Gri renk, sanılanın aksine çok koyu tonlarda kullanılmadığı takdirde rahatlatıcı ve odayı ferah gösterecek bir etkiye sahiptir. Pembeyle griyi kullanarak hoş bir kombin oluşturabilir, oldukça geniş yelpazede tarz ve göz zevkine uygun bir çocuk odası tasarlayabilirsiniz. Sadece bu iki rengi oda içinde kullanırken biraz dikkatli olmakta fayda var. Eğer griye çok fazla alan açarsanız, ana renk olması gereken pembe veya maviden feragat etmek zorunda kalmanız mümkündür.

Özellikle kız çocuk odalarında çok fazla pembe kullanımı bir yerden sonra boğucu gelmeye başlayabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için duvarlarda veya mobilyalarda gri renk kullanmanın faydasını göreceksiniz. Yataklarda, duvar süslemelerinde, halılarda veya çekmecelerde de gri renk kullanabilirsiniz. Tüm bunları yaparken çocuğunuzla birlikte hareket etmek de oldukça akıllıca bir tercih olacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Gri ve Pembe Renkli Çocuk Odası Takımları için yorumda bulun

    Gri ve Pembe Renkli Çocuk Odası Takımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gri ve Pembe Renkli Çocuk Odası Takımları için ilk yorumu yapabilirsin.