Bebek Odasında Uygulanabilecek Pratik Tavsiyeler

 • Bebek odasında ihtiyaç duyulan alanlardan birisi de, alt değiştirme yeridir. Bunun için alt değiştirme masası, alt değiştirme süngeri gibi ekipmanlar kullanılmaktadır. Alt değiştirme alanına ayıracak yeterli büyüklükte bebek odanız yok ise, hiç dert etmeyin. Aşağıdaki resimdeki gibi, şifoniyerin üzerine ilaveler yaparak, bu alanı bebek alt değiştirme ünitesi haline getirebilirsiniz.
  • Bebeğinizi ziyarete gittiğinizde, sizi misafir edebileceği, beraber uzanabileceğiniz bir koltuğa ne dersiniz?
  • Gece bebeğinizin size ihtiyacı mı var? Normal tavan aydınlatması, uyku ortasında rahatsız edici olabilir, bu gibi durumlarda açmak üzere ayaklı loş aydınlatmalar kullanabilirsiniz

bebek odası lambader

 • Eğer bebek odasına ayıracak odanız yoksa, bebek abi veya ablasının odasını paylaşacak ise, burda abi ve ablaya “bebek yerimi kaptı:(” hissiyatı vermemeniz lazım. Onların gönlünü hoş tutmak için oda bölümlemesini iyi yapmalı, abi veya ablanın bebek ile ortak zaman geçirebileceği oyun alanı da bırakmanız da fayda var.
 • Bebeğinizin uykuya rahat dalabilmesi, uyanıkken eğlenceli zaman geçirebilmesi için, yatak üzerine oyuncaklar, müzikli aksesuarlar asabilirsiniz. Veya onlara küçük seyir keyifleri yaşatabilirsiniz. Bu şekilde bebeğinizin hayal gücünün gelişimine katkı da sağlamış olursunuz.

bebek yatak üstü oyuncak

 • Bebek odası duvarlarını süslemek için, hayvan veya karakter resimleri içeren tablolar, bebeğinizle tatlı fotoğraflarınız, yapıştırmalar, bebeğinizin cinsiyetine uygun renklerde çeşitli duvar süsleri asabilirsiniz. Ayrıca bebeğiniz uyurken okuyacağınız çeşitli hikayeleri koyabileceğiniz raflar da düşünebilirsiniz.

bebek odası duvar

 • Bebek odanızda, huzur veren pastel renkler tercih etmeye özen gösteriniz.
 • Bebek odasında kendi konforunuzu da düşünmeyi ihmal etmeyin, sizin konforunuz onun konforudur. Emzirme koltuğunu dikkatli seçiniz. Hatta ayağınızı uzatacak rahat bir puf da düşünebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

 1. Bebek Odasında Uygulanabilecek Pratik Tavsiyeler için yorumda bulun

  Bebek Odasında Uygulanabilecek Pratik Tavsiyeler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bebek Odasında Uygulanabilecek Pratik Tavsiyeler için ilk yorumu yapabilirsin.