Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek odası dekorasyon fikirleri mi arıyorsunuz? Bebek odası sadece uyumak için bir yer değildir, aynı zamanda çocukların hayal güçlerini harekete geçirecek bir oyun alanı olarak görün.

Giysileri Düzenlemek İçin Bir Askı Rayı Ekleyin

Bebek odası duvarına, küçük parmaklardan uzakta, kendi boyunuza göre, kıyafetleri önceden koordine edebileceğiniz ve hazırlanma zamanı geldiğinde elinizin altında bulundurabileceğiniz bir askı rayı takın.

Renkli Bir Duvar Oluşturun

Ana renklerle boyanmış duvarlarla (kırmızı, sarı ve mavi) bebeklerinizin duyularını harekete geçirin. Bu hayvan gibi parlak renkli duvar kağıdıyla bir öğrenme yardımı olarak ikiye katlanabilen bir duvar oluşturun.

Bol Miktarda Depolama Alanı Kullanın

Bebekler genellikle bebek bezlerinden ıslak mendillere kadar pek çok şeyle gelir. Yeni odayı bol miktarda yerleşik depolama ile her şeyi belirlenmiş yerinde saklayın. Çekmeceler, bebek bezlerinizi ve eşyalarını saklamak için mükemmeldir. Ancak, küçük parmakların sıkışabileceği her yerde çekmeceleri kullanırken dikkatli olun, bunun yerine rafa yerleştirilmiş bir kumaş kutu düşünün.

Bebek odası dekorasyon

Duvarları Nötr Bir Griye Boyayın

Sarılar, maviler veya pembeler genellikle bir bebek odası için tercih edilen renklerdir, ancak bunun yerine neden gri-beyaz bir şeması düşünmüyorsunuz? Bu kombinasyon sadece zamandan bağımsız değil, aynı zamanda çocuğunuz büyüdükçe değiştirilebilen boyalı yıldızlar gibi ekstralar eklenerek özelleştirilebilir.

Oyuncakları Bir Rafa Sıralayın

Bir duvara yatay olarak dizilmiş bir dizi rafta kitap ve oyuncak bebek sergisi yapın. Bu, oyuncakları yerden uzak tutmanın harika bir yoludur, ancak çocuğunuz bir oyuncak indirmek istediğinde hala elinizin altında olmalıdır.

Desenle Oynayın

Çocuğunuzun odasına ilgi katmak istiyor ancak güçlü bir temadan kaçınmak istiyorsanız, aynı rengin ince tonlarında tonlayıcı bir paleti seçin. Bu çiçek, martı desenli bir duvar kağıdı ve boyanmış oluklu paneller, son derece trend olan zamansız bir deniz görünümü yaratıyor.

Pembe ve Sarı Duvarları Boyayın

Eğer pembe ile geleneksel olarak nötr sarı tonu arasındaysanız, neden ikisini birden seçmiyorsanız? Duvar kağıdına yatırım yapmak yerine duvarda cesur bir geometrik tasarım oluşturmak için iki tonu kullanın. Çapraz çizgi oluştururken temiz ve keskin bir çizgi elde etmek için maskeleme bandı kullanın. Çocuk odasına biraz renk katmak istiyor, ancak cinsiyetin ortaya çıkması için doğumun gerçekleşmesini bekliyorsanız, bu harika bir fikir.

Bir Cevap Yazın

  1. Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri için yorumda bulun

    Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.